Naga MarketspolicjanciDepartament ds. Cyberprzestępczości w tureckiej policji aresztował 11 podejrzanych w procederze hakowania kont kryptowalutowych. Ofiary zgłaszają obecnie straty w wysokości ponad 80 000 USD – donosił turecki dziennik Hürriyet w piątek, 2 listopada.


Zgodnie z doniesieniami mediów już 14 osób zgłosiło lokalnej prokuraturze, że ich portfele kryptowalutowe zostały zhakowane, a ich bitcoiny (BTC) zostały przeniesiony na inne portfele. Po otrzymaniu skarg policja w Stambule wszczęła dochodzenie przeciwko grupie hakerów.

Polowanie na hakerów trwa

26 października agenci ds. cyberprzestępczości zatrzymali 11 osób w wielu miejscach w Stambule w wyniku wspólnie zorganizowanych nalotów. Dziesięciu podejrzanych zostało aresztowanych, a jeden z nich został rzekomo zwolniony pod warunkiem, że pozostanie pod dalszą “kontrolą sądową”. Policja również zarekwirowała domniemanym hakerom dwa fałszywe dowody tożsamości, a także kilka urządzeń rzekomo używanych w ich działalności przestępczej. Oprócz tego skonfiskowano 18 telefonów komórkowych i kart SIM, 22 karty pamięci Memory Stick i inne przedmioty.

Według tureckich prokuratorów, ilość skradzionych bitcoinów jest warta 437 000 tureckich lir, czyli więcej niż 80 000 $. Grupa przestępców rzekomo przeniosła skradzione kryptowaluty na wiele różnych portfeli.

Podczas dochodzenia jednostka ds. cyberprzestępczości zidentyfikowała niektórych podejrzanych, śledząc nowe numery kart SIM zarejestrowane na hakerów. Agenci policyjni śledzili również podejrzanych, którzy próbowali wypłacić skradzione aktywa z bankomatów i banków na podstawie zapisów z kamer. Mimo tego śledztwo trwa, a policjanci szukają więcej ofiar hakerów.

USA

22 sierpnia policja w stanie Kalifornia zatrzymała domniemanego hakera, który ukradł bitcoiny o wartości ponad 1 miliona dolarów. Atakujący, Xzavyer Narvaez, podobno używał metody tzw. “SIM swap”, znanej również jako “port-out scam”, aby ukraść różne kryptowaluty z urządzeń ofiar.

W październiku amerykańska agencja prasowa ds. technologii, Motherboard, poinformowała media, że ​​władze Oklahoma City aresztowały mężczyznę rzekomo uznawanego za jednego z “najbardziej niesławnych” złodziei karty SIM, który podobno ukradł numery telefonów komórkowych i wykorzystał je w kradzieży kryptowalut. Młody, 21-letni haker Joseph Harris jest obecnie oskarżony m.in. o kradzież 14 milionów dolarów od startupu Blockchain Crowd Machine.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here