Naga MarketsNotowania tureckiej liry (TRY) przeżywały w ostatnim czasie istotne zawirowania. Pod koniec marca, bank Turcji podjął istotne decyzje w celu zwiększenia rezerw walutowych. Limit całkowitej sprzedaży liry został podniesiony z 20 do 30 procent.

Następnie Bank Centralny Turcji podniósł krótkoterminową stopę procentową na rynku offshore  do poziomu 1340 procent, co oznaczało, że każdy dzień pożyczki tureckiej waluty kosztował średnio 3,6 procent. Oprócz tego, rząd zdecydował się zabronić pożyczania krajowej waluty zagranicznym inwestorom.

W rezultacie powyższych działań notowania tureckiej liry silnie traciły przez co para USD/TRY znalazła się na nowych maksimach w tym roku. Całość zysków na USDTRY została jednak utracona w kolejnych dniach.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wzrosty zatrzymały się na nieprzypadkowym poziomie. Zniesienie 38,2% ruchu spadkowego od szczytu z sierpnia 2018 roku do grudniowego dołka stanowi istotny opór w tym roku.

Zobacz również: Srebro (XAG/USD) – realizacja celu po odbiciu od konfluencji oporu

Osłabienie tureckiej liry w tym tygodniu sprawiło, że notowania omawianej pary walutowej kolejny raz dotarły do oporu na 5,7765. Pozostaje pytanie bykom uda się pokonać ten poziom oraz tegoroczne maksima. W przypadku realizacji tego scenariusza, kurs mógłby zmierzać do kolejnego oporu na zniesieniu 61,8% fali spadkowej. Po drodze cel dla kupujących mogłaby stanowić ekspansja 100% tegorocznego ruchu wzrostowego.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

USD/TRY - wykres dzienny - 12 kwietnia 2019
USD/TRY – wykres dzienny – 12 kwietnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here