Naga MarketsNotowania tureckiej liry (TRY) w relacji do dolara (USD) rozpoczęły 2019 rok silnym osunięciem. Osłabienie liry zaowocowało wzrostem na parze walutowej USD/TRY, która w szczytowym momencie zyskiwała od początku roku aż 6,7%.

Obecnie część zysków została już oddana, a osłabienie liry do dolara oscyluje w okolicach 3,8%. Mimo to, TRY pozostaje najsłabszą walutą w w obecnym roku, zaraz za nią plasuje się korona szwedzka (SEK).

W grudniu ponownie zwolniła inflacja w Turcji, a zatem inwestorzy mogą wyrażać swoje obawy odnośnie przedwczesnego luzowania polityki monetarnej. Nie ma jednak co do tego pewności, podobnie jak w przypadku domysłów odnośnie zamykania długich pozycji na lirze po ruchu z ostatniego kwartału.

Wybicie górą z inside bara na USD/TRY

We wcześniejszej analizie zwracałem uwagę na formację inside bar, która utworzyła się na wykresie tygodniowym USD/TRY. Dołek świecy matki i jednocześnie wsparcie zapewnia poziom 5.1315. Z kolei opór widoczny jest na 5.4522.

Akcja cenowa poruszała się w zakresie świecy matki przez 3 ostatnie tygodnie ubiegłego roku. Natomiast w tym miesiącu doszło do wybicia góra maksimów formacji (5.4522).

Dodatkowo, cena szczytowa w tym roku zbliżyła się do kluczowego oporu na 5.8700. Jeśli okaże się, że wybicie górą z IB będzie trwałe, w kolejnych tygodniach możemy się spodziewać kontynuacji wzrostów w kierunku tego oporu.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here