Naga MarketsDwóch pomysłodawców i założycieli projektu Turcoin, który miał stać się narodową kryptowalutą Turcji trafiło do aresztu pod zarzutem oszustwa i zorganizowania piramidy finansowej. Trójka współpracowników Saduna Kaya oraz Mehammeda Satiroglu została zwolniona za kaucją. 


Zarówno Kaya jak i Satiroglu zostali po raz pierwszy zatrzymani w połowie czerwca, lecz z braku decyzji o postawieniu im zarzutów zostali oni zwolnieni. Powrót dwójki pomysłodawców Turcoina za kraty wskazuje, że turecki wymiar sprawiedliwości dysponuje dziś znacznie lepszymi dowodami, które mogą doprowadzić do skazania obu panów.

O sprawie zaczęło robić się głośno na początku czerwca, kiedy kilku inwestorów Turcoina zgłosiło na policji fakt zawieszenia wypłat i braku kontaktu z firmą stojącą za całym projektem. W toku śledztwa wyszło na jaw, że Sadun Kaya zbiegł z Turcji zabierając ze sobą 100 mln lir tureckich (ponad $21 mln). Satiroglu odmówił udziału w kradzieży, ale nie poinformował o tym fakcie organów ścigania.

Przeczytaj również: NBP winien upadku krypto-złotego?

Jak przyznaje Satiroglu spółka w której posiada 49% udziałów, a która odpowiedzialna była za projekt Turcoina de facto nigdy nie otrzymała z tego tytułu nawet dolara. Wszystkie pieniądze szły bezpośrednio na konto Saduna na Cyprze – tłumaczy oskarżony. Kaya powrócił do kraju po tym, jak turecki wymiar sprawiedliwości po ówczesnej konsultacji z cypryjskim bankiem zamroził rachunki należące do posiadacza większościowego udziału w firmie sprzedającej Turcoin. Nie uciekłem z pieniędzmi. Zwrócę je wszystkie ich prawowitym właścicielom jeśli tylko władze odblokują moje rachunki bankowe – obiecuje Kaya.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here