Naga MarketsCristian Maggio, szef ds. strategii rynków wschodzących w TD Securities, zwraca uwagę, że tureckie wojsko idzie naprzód dzięki operacji „Wiosna pokoju” w północnej Syrii, co spotkało się z międzynarodowym potępieniem. USA i UE grożą sankcjami i zakazami sprzedaży broni. Turcja nie reaguje, jednak jeśli dojdzie do wprowadzenia sankcji, ich konsekwencje zdecydowanie osłabią turecką gospodarkę.


Kurs liry ulegnie silnej deprecjacji w 2020 roku?

Prawidłową reakcją rynku jest wzrost kursu pary walutowej USDTRY, podczas gdy stopy powinny się utrzymać się na tym samym poziomie podczas następnego posiedzenia w dniu 24 października (choć naszym zdaniem CBRT obniży stopy nieznacznie). Nadal oczekujemy, że USDTRY będzie oscylować przy poziomie 6,00 w tym roku z celem na 8,30 w przyszłym roku – wskazano w raporcie.

Na rynku rośnie poczucie niepokoju, gdy napięcia rosną wzdłuż granicy między Turcją, a Syrią. Turcja rozpoczęła Operację Wiosna Pokoju w celu zabezpieczenia strefy buforowej o głębokości około 30 km w głąb terytorium Syrii (od północnej granicy z Turcją) i na kilkaset kilometrów szerokości (granica turko-syryjska ma długość około 900 km i biegnie z zachodu na wschód wzdłuż Południowo-wschodnia część Turcji).

Wraz z operacją wojskową zaczęły się pojawiać pierwsze doniesienia o arbitralnych egzekucjach, doniesieniach o zabiciu wybitnego kurdyjskiego polityka i działacza na rzecz praw człowieka, możliwy powrót ISIS i setki tysięcy cywilów uciekających ze swoich domów, natychmiast przyciągnął uwagę międzynarodowych mediów – dodano.

Kurs USDTRY we wtorek na interwale dziennym, źródło 15 10 19
Kurs USDTRY we wtorek na interwale dziennym, źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here