Naga MarketsGiełda Papierów Wartościowych oraz ING Group organizowały w tym roku piątą edycję Turbo Wyzwania, gry inwestycyjnej oferującej atrakcyjne nagrody i możliwość poznania cały czas nowych dla wielu inwestorów certyfikatów strukturyzowanych ING Turbo. Tegoroczna odsłona przyciągnęła rekordową liczbę niemal 2600 aktywnych uczestników, a zwycięzca o nicku Jakub Wilk zapewnił sobie pierwsze miejsce dzięki stopie zwrotu na poziomie ponad 14% w trakcie dwóch tygodni zabawy.


ING podsumowuje 5. edycję Turbo Wyzwania, rekord frekwencji pobity o ponad 500 osób

Uczestnicy gry otrzymali wirtualne środki w wysokości 100 000 zł, które mogli inwestować w certyfikaty Turbo oraz wybrane akcje i ETF notowane na GPW i rynkach światowych. Transakcje były zawierane podstawie realnych danych rynkowych podawanych przez ING. Organizatorzy konkursu, którego patronem medialnym był Comparic.pl i Comparic24.tv przyznają, że tegoroczna edycja okazała się rekordową pod względem frekwencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

„Jest to rekordowa pod względem frekwencji gra w jej 5-letniej historii. Poprzedni rekord 2 000 graczy został przebity o ponad 500 osób co tylko pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasza platforma i tego typu forma zdobywania wiedzy. Dzięki możliwości sprawdzania co dany gracz kupił, każdy może sprawdzić co było receptą na sukces” – komentował Bartosz Sańpruch, Menadżer Produktu w ING Nowe Usługi.

Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy dzięki uczestnictwu w naszym Wyzwaniu zobaczyli, że inwestowanie nie musi być skomplikowane a umiejętności jakie zdobyli przydadzą się na prawdziwym rynku. Platforma www.grainwestycyjna.pl jest dostępna cały rok, więc również teraz można testować swoje pomysły inwestycyjne do czego zachęcam. I do zobaczenia w Wyzwaniu za rok!” – dodawał.

W czasie trwania Turbo Wyzwania użytkownicy dokonali ponad 54 tysiące transakcji, z czego zdecydowana większość realizowano w oparciu o certyfikaty Turbo. Pozwoliło to wygenerować łączny obrót środkami wirtualnymi na kwotę 337 milionów złotych. Wśród uczestników największą popularnością cieszył się niemiecki indeks DAX, notowania JSW oraz złoto.

Poznaj zwycięzców tygodniowych oraz 5 finalistów Turbo Wyzwania

Zwycięzca pierwszego tygodnia konkursu wygenerował stopę zwrotu na poziomie 18,47% i był nim uczestnik o nicku: piotr szewczyk. Co więcej, zaledwie 10% wystarczyło, aby znaleźć się w gronie 10 pierwszych premiowanych miejsc:

W drugim tygodniu rynek okazał się mniej łaskawy dla uczestników. Żeby zdobyć pierwsze miejsce wystarczyła stop zwrotu rzędu 8,78% którą osiągnął Wojciech85:

Chcąc zapewnić sobie miejsce na podium oraz możliwość wyboru jednej z nagród głównych trzeba było wykazać się stabilnym zyskiem i dobrą strategią przez całe dwa dni trwania konkursu. W pełnym okresie Turbo Wyzwania najlepiej poradził sobie gracz o nicku Jakub Wilk, którego stopa zwrotu wyniosła 14,17%, wyprzedzając Sylwię7 (13,5%) oraz ul.a antosa (13,38%), którym przyznano drugie oraz trzecie pozycje.

Głównym Partnerem konkursu organizowanego przez ING jest GPW. Konkurs został przygotowany także we współpracy z serwisem Comparic.pl, oraz Fundacją Invest Cuffs.

Poznaj bliżej certyfikaty ING Turbo

Gra inwestycyjna organizowana przez ING oraz GPW ma na celu popularyzację certyfikatów strukturyzowanych ING Turbo, które są ciekawą alternatywą dla tradycyjnego inwestowania w akcje oraz dla kontraktów różnicy kursowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikatów zapoznaj się z naszymi materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi przez ekspertów ING Nowe Usługi:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here