Naga MarketsInwestorzy na całym świecie z niecierpliwością oczekują jutrzejszego głosowania w brytyjskim parlamencie, w trakcie którego rządzący zdecydują czy poprzeć obecną formę umowy rozwodowej UK z UE. Na dzień przed tym wydarzeniem, Wyspiarze otrzymują jednak potwierdzenie, że mają jeszcze jedno możliwe rozwiązanie w zanadrzu: wycofać wniosek o wyjście z Unii Europejskiej.


Chociaż wydawać by się mogło, że kwestia opuszczenia przez Wielką Brytanię szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej została dawno przesądzona – dokładniej mówiąc podczas referendum z czerwca 2016 – to jednak Brytyjczycy mogę jeszcze zmienić zdanie. Biorąc pod uwagę, że obecny rząd (jak również obywatele) zdaje się nie popierać kształtu umowy rozwodowej i warunków dalszej współpracy z UE wynegocjowanych przez brytyjską premier podczas poprzedniego szczytu UE, coraz głośniej mówi się o innych, alternatywnych rozwiązaniach. Jednym z nich miałoby być przeprowadzenie kolejnego referendum, w którym Brytyjczycy – mądrzejsi o swoje doświadczenia – mieliby ponownie opowiedzieć się za ewentualnym pozostaniem bądź opuszczeniem struktur UE.

Zobacz także: Wtorkowe głosowanie w sprawie Brexitu może się nie odbyć. Poparcie May słabnie

W dniu dzisiejszym Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Wielka Brytania ma prawo jednostronnie wycofać wniosek o wyjście z Unii Europejskiej, co stwarza władzom w Londynie możliwość potencjalnej zmiany decyzji w sprawie Brexitu.

– Takie wycofanie, ustalone zgodnie z wymogami konstytucyjnymi, oznaczałoby, że Zjednoczone Królestwo pozostałoby w UE na warunkach, które nie uległy zmianie, jeśli chodzi o status państwa członkowskiego – podkreślili sędziowie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 10.12.2018 – od euforii do zniechęcenia
Następny artykułJustin Bennett: Tygodniowe spojrzenie na rynki 10 – 14 grudnia 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here