Naga MarketsTSS Europe przedłużył termin zapisów w wezwaniu na akcje Simple do 22 lutegoTSS Europe B.V. przedłużył termin zapisów w wezwaniu na 100% akcji Simple do 22 lutego, podało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie mBanku. Początkowo zapisy miały być przyjmowane od 5 stycznia do 5 lutego br.

TSS Europe ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji

W grudniu TSS Europe B.V. ogłosił wezwanie do sprzedaży 4 812 160 akcji uprawniających do 100% udziałów w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Simple. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 13,01 zł za jedną akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaktualizowany przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 25 lutego, a dzień rozliczenia – 1 marca, podano także w informacji.

Wcześniej w tym tygodniu spółka podała, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie Simple przez TSS Europe B.V.

Akcjonariusze Simple zawarli 10 grudnia z TSS Europe B.V. umowę inwestycyjną, dotycząca sprzedaży do 100% akcji w ramach wezwania. Zgodnie z umową, łączna cena za wszystkie akcje sprzedawane przez akcjonariuszy (56,44% kapitału zakładowego spółki i głosów na walnym zgromadzeniu), którzy podpisali umowę, została ustalona na kwotę 35,34 mln zł tj. 13,01 zł za jedną akcję. Łączna cena za 100% akcji będzie zatem wynosiła 62,61 mln zł.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 47,07 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here