Naga MarketseosEOS jest dosyć młodą kryptowalutą, powstałą 1 lipca 2017 roku w wyniku ICO przeprowadzonego przez block.one – spółkę, która odpowiedzialna jest za pomysł nowego tokenu. Oparta na technologii blockchain kryptowaluta to de facto zdecentralizowany system operacyjny, zaprojektowany z myślą o obsłudze aplikacji komercyjnych. W niedawnym wywiadzie Jimmy Song, główny programista Bitcoina, nazwał EOS oszustwem i zalecił młodym programistom i deweloperom trzymanie się z dala od takich projektów.


Coraz więcej krytyki spada na EOS

Pod koniec zeszłego miesiąca informowaliśmy o fałszywych airdropach na EOS. Wśród bolączek trapiących EOS, oprócz luk w systemie, w tym w inteligentnych kontraktach, a także kwestii związanych z pamięcią RAM, pojawił się również problem rzekomej korupcji wśród producentów bloków.

Te artykuły również Cię zainteresują
EOS to protokół blockchain obsługiwany przez kryptowalutę zwaną także EOS. Często nazywany “zabójcą Ethereum”, przedmiot ostrej krytyki od czasu jego głównej premiery na początku tego roku. Mimo, że w ofercie ICO zebranych zostało prawie 4 miliardy USD, projekt został zakłócony z powodu błędów i napotkanych problemów związanych z zarządzaniem ze względu na scentralizowany mechanizm. Mimo to, cyfrowa kryptowaluta znajduje się obecnie w pierwszej piątce kryptowalut ze względu na wielkość kapitalizacji rynkowej.

Jimmy Song na pytanie, czy młody programista powinien wybrać pracę nad projektami takimi jak EOS, odpowiedział jednoznacznie:

– Cóż, myślę, że EOS to oszustwo i nie sądzę, że ktokolwiek uczciwy powinien nad tym pracować. Praca dla czegoś w stylu projektu EOS to nie jest dobry pomysł, ponieważ projekt czeka śmierć naturalna w przeciągu najbliższych pięciu lat. Szkoda sobie psuć historię własnego doświadczenia zawodowego pracując dla takich inicjatyw.

Zapytany, jaką radę dałby młodym programistom chcącym wejść na rynek krypto i do przestrzeni blockchain, Song powiedział:

– Ogólnie zalecam, aby zaczęli pracować nad projektami open source i uczyli się jak najwięcej, ponieważ programiści znający te rzeczy są niezwykle rzadcy i tak czy inaczej będą pożądani na rynku. Wtedy nie będzie im trudno znaleźć kogoś, kto ich zatrudni w uczciwym projekcie ICO. Jednak wszystko zależy od danej osoby, jej pasji oraz od tego, jakie są jej cele.

Zobacz również: “Duże prawdopodobieństwo” pęknięcia bańki na bitcoinie w niedalekiej przyszłości

Wydaje się, że EOS boryka się z coraz gorszą opinią, która jest ciągle podkreślana przez ludzi z branży. Jego wiarygodność stała się dużym problemem dla inwestorów chcących ulokować swoje środki w tym kontrowersyjnym projekcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here