Naga Marketsdzwonek sesyjny na giełdzie GPWWIG20 jest pod presją sprzedaży, wczorajsza sesja pokazała, że bykom brakuje siły do wybicia. Nie mniej jednak są spółki, które pozytywnie zaskakują wynikami, a które także technicznie wciąż wyglądają ciekawie. Wśród nich akcje KGHM, Amici oraz Budimeksu.


Budimex, Amica, a może KGHM? Które akcje GPW mają największą szansę na wzrost

Budimex poinformował o wybranych danych finansowych oraz o potencjalnej dywidendzie, co było pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów. 10 mld złotych jakie spółka ma w portfelu zamówień, daje szansę na przejście suchą nogą przez aktualne lekkie spowolnienie w budownictwie i inwestycjach. Wyzwaniem wciąż pozostaje utrzymanie dodatniej marży przy rosnących kosztach pracowniczych.

Amica zaskoczyła pozytywnie przychodami oraz zyskiem. Daje to szanse na dalsze wzrosty na spółce, która już trzy miesiące temu była przedstawiana w komentarzach wideo Squaber.com jako interesująca i umiejąca się dostosować do otoczenia firma.

KGHM wybił ostatecznie poziom 100 zł i teraz dochodzi do niego od drugiej strony, czy wciąż jest to okazja inwestycyjna? Gdzie znajdują się miejsca docelowe dla kolejnej fali wzrostowej? Gdzie należy się ewentualnie zabezpieczać?

Trendy na spółkach z WIG20 według wskaźnika [Squaber] Trendy wskazują na wciąż utrzymującą się tendencję wzrostową na większości spółkach. Nie mniej jednak, sektor bankowy, który był nadzieją w ostatnim czasie, radzi sobie coraz gorzej.

Więcej na ten temat opowiadam na antenie Comparic24.TV (od około 26 minuty):

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here