Naga MarketsJeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors podtrzymuje swoje przewidywania co do przyszłej wartości Bitcoina. Jego zdaniem wartość cyfrowego złota osiągnie 25 000 USD jeszcze w tym roku. Aby nie wyjść na jednego z wielu prognostów “magików”, którzy również próbowali przewidzieć wartość BTC, Lee przytacza aż trzy czynniki, dzięki którym jego zdaniem prognoza ta zostanie zrealizowana.


Pierwszym kluczowym czynnikiem są koszty produkcji i replikacji BTC. Goszcząc w programie CNBC “Futures Now”, Lee przyznał, że obecna wartość cyfrowego złota jest taka a nie inna ponieważ koszt wydobycia BTC wynosi w chwili obecnej około 6 000 USD. Jego zdaniem wraz ze wzrostem kosztów wydobycia, wzrośnie również wartość pojedynczych monet.

Wśród głównych czynników, które mogłyby spowodować ewentualną podwyżkę cen, Lee wymienia także inwestorów instytucjonalnych, którzy pomimo zainteresowana rynkiem walut cyfrowych, nie zaangażowali się w pełni w tę branżę przez wzgląd na obecną niepewność regulacyjną:

“Myślę, że inwestorzy instytucjonalni zyskali duże zainteresowanie i nie weszli jeszcze do kryptografii, ponieważ wciąż istnieje pewna niepewność regulacyjna. Taki rodzaj ostatecznej alokacji w kryptografię jako klasę aktywów będzie potężnym powodem, dla dalszych wzrostów BTC”.

I wreszcie, jako trzeci czynnik, Lee przytacza dane zebrane przez Fundstrat, które pokazują historyczny trend wzrostowy, zachęcający inwestorów do trzymania się bitcoina.

Tymczasem spoglądając na obecną wycenę cyfrowego złota zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Jeżeli obecne spadki będą kontynuowane, zdecydowanie bliższe wydaje się ponowne przetestowanie 6500 USD niż 25 tys. USD.

Warto również przypomnieć, że według jednej z wcześniejszych projekcji Lee, Bitcoin miał osiągnąć nowe ATH już w maju br. Opierając się wówczas na analizie 22 ostatnich korekt, których wartość przekraczała 20%, Lee ustalił, że w okresach “byka” Bitcoin potrzebuje około 1,7 czasu trwania spadku do odzyskania poprzednich szczytów. Jak widać, maj powoli dobiega końca a do nowego ATH jeszcze daleko.

Bitcoin ma hipotetyczną wartość 1800 USD

W opozycji do szefa działu badań w Fundstrat Global Advisors stoi natomiast Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco, który opublikował specjalny raport na temat zmienności cen BTC i ich wpływu na sposób, w jaki cyfrowe złoto powinno być klasyfikowane, czy to jako waluta, czy też zabezpieczenie.

W raporcie tym czytamy m.in., że “Chociaż Bitcoin nie posiada żadnej realnej wartości wewnętrznej, z punktu widzenia wyceny towarów, możemy oszacować hipotetyczną wartość na podstawie jego kosztów produkcji. Najnowsze szacunki dotyczące energii zaangażowanej w wydobycie jednej monety Bitcoin przez profesjonalne, energooszczędne platformy górnicze szacują ją na około 1800 dolarów, gdy wydobywa się ją w Chinach (skąd pochodzi 80% obecnie wydobytych monet Bitcoin).”


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKompletny przewodnik po masternodach
Następny artykułStrategia EMA10/20 – kolejne niewykorzystane okazje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here