Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraBitcoin Cash (BCH) został wprowadzony jako altcoin ponad 2 lata temu, dokładnie 1 sierpnia 2017 r. Podstawową koncepcją jaka przyświecała jego twórcom było przejęcie protokołu Bitcoin (BTC) i zwiększenie limitu rozmiaru bloku, który pozwoliłby na przetwarzanie większej liczby transakcji przez sieć kryptowalut przy niższym koszcie.

Chociaż BCH nie wzbudził dużej uwagi przy pierwszym uruchomieniu, zyskał o wiele większą popularność po tym, jak stało się jasne, że sygnatariusze tak zwanej umowy nowojorskiej nie przeprowadzą hard-forka, gdzie zwiększano limit wielkości bloku Bitcoina.

Bitcoin Cash (BCH) znajduje się obecnie na poziomie niższym o około 91% w stosunku do historycznego szczytu z grudnia 2017 roku. Jakie trzy powody kryją się za tym, że kryptowaluta nie jest w stanie utrzymać się w trendzie wzrostowym, tak jak Bitcoin (BTC).

1. Bitcoin Cash (BTC) w służbie płatnościom

Bitcoin (BTC) wykorzystywany jest głównie jako magazyn wartości, natomiast BCH ma być dobrą opcją dla płatności. Pozostaje jedynak pytanie, czy ludzie naprawdę chcą korzystać z kryptowalut do płacenia.

Być może najbardziej rażącym powodem, dla którego BCH wciąż ma problem ze wzrostami jest to, że zdecydowana większość osób korzystających z BTC i innych aktywów kryptograficznych używa ich raczej jako magazynów wartości niż narzędzi do płatności.

Dane pokazują niestety, że niewiele osób korzysta z BTC i innych kryptowalut do płatności. est to prawdopodobnie spowodowane różnymi problemami z wykorzystaniem obecnie dostępnych kryptowalut do płatności, takimi jak implikacje podatkowe, zmienność cen i słabe interfejsy użytkownika.

2. Efekty sieciowe wokół Bitcoina

Bitcoin ma przewagę pierwszego gracza, który okazał się niezwykle trudny do pokonania. BCH był innowacyjny, ponieważ od samego początku stosował efekty sieciowe BTC, ale taka taktyka mogła po prostu podnieść kapitalizację rynkową BCH w krótkim okresie, a nie doprowadzić do długotrwałego zainteresowania ze strony inwestorów.

Efekty sieciowe BTC utrudniają także wprowadzanie zmian w sieci za pomocą hard forka. Prawdopodobnie dlatego przyjęto SegWit, gdy zrezygnowano z hard forka 2x.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

3. Konkurencja z innymi altcoinami i protokołami drugiej warstwy Bitcoina

Trzecim powodem słabego wzrostu BCH może być wysoka konkurencja ze strony innych altcoinów. Kryptowalutą skoncentrowaną na niskich opłatach transakcyjnych, która istniała sześć lat przed BCH, jest Litecoin (LTC).

Dodatkowo, LTC posiada kod źródłowy zbliżony do BTC, dzięki czemu łatwo można zintegrować wszystkie zmiany wprowadzone w “rdzeniu” Bitcoina do Litecoina. Przykładem może być przyjęcie SegWit, które miało miejsce jeszcze przez tym zanim wprowadzony został w Bitcoinie. Ponadto LTC został już zintegrowany z Lightning Network.

Kolejny altcoinem konkurującym z Bitcoin Cash jest Ethereum. Coraz więcej zwolenników ETH wykorzystuje obecnie tego altcoina do płatności. ETH ma większą płynność i funkcjonalność niż BCH, więc trudno powiedzieć, dlaczego ktokolwiek miałby wybrać BCH zamiast ETH, jeśli byłby zainteresowany niższymi opłatami.

Kolejną monetą skoncentrowaną na niskich opłatach transakcyjnych, która istniała sześć lat przed BCH, jest LTC, która nie oddalała się daleko od bazy kodów BTC, dzięki czemu jest w stanie łatwo zintegrować wszystkie zmiany wprowadzone w Bitcoin Core w Litecoin Core.
Na przykład LTC przyjęło SegWit (nawet przed BTC), a altcoin został już zintegrowany z Lightning Network.
Podczas gdy Ethereum było pierwotnie sprzedawane jako „komputer na świecie”, który pozwoliłby deweloperom na tworzenie inteligentnych kontraktów, platforma ostatnio skupiła się na zdecentralizowanym finansowaniu (DeFi).
Coraz więcej zwolenników ETH wykorzystuje obecnie altcoin jako pieniądze, a nie cyfrową ropę.
ETH ma większą płynność i funkcjonalność niż BCH, więc nie jest jasne, dlaczego ktokolwiek wybrałby BCH zamiast ETH, jeśli są zainteresowani niższymi opłatami.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here