Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Zmiana tempa luzowania polityki pieniężnej przez RBA ograniczyła zasięg deprecjacji dolara australijskiego w ostatnim czasie. Zdaniem analityków Barclays Capital nadal wyróżnić można jednak trzy bardzo istotne czynniki, które utrzymają AUD pod silna presją i ostatecznie zbiją AUD/USD na nowe dołki.


Osłabienie sektora poza wydobywczego

Odporny do tej pory na zawirowania gospodarcze sektor ekonomii niepowiązany z górnictwem i wydobyciem zaczyna pokazywać znaki słabości. W zeszłym roku właśnie ten segment ekonomii zapewniał wsparcie AUD – teraz może go natomiast zabraknąć.

Inwestorzy widzą większe ryzyko w australijskich aktywach i lokalnej gospodarce

Przekłada się to na mniejszy napływ kapitału inwestorskiego – szczególnie w środowisku zdominowanym przez nadchodzącą podwyżkę stóp procentowych w USA. Wybiegające w przód oceny sugerują, że i tak już słabe noty AUD w przypadku portfeli inwestycyjnych z duża awersją do ryzyka zostaną zrewidowane jeszcze niżej.

AUD wyceniany zbyt wysoko o 10%?

Po trzecie, cena dolara australijskiego nie pokrywa się z jego rynkową, fundamentalną wartością. Zdaniem Barclays jest wyceniany zbyt wysoko o około 10% – szczególnie kiedy pod uwagę weźmie się pogarszające warunki handlowe i ciągłe spowolnienie chińskiego zapotrzebowania na australijskie towary

Zgodnie z tym poglądem Barclays posiada krótką pozycję na AUD/USD od 0.7779, celując w 0.70, zlecenie zabezpieczające na 0.8180 (RR 2:1).

AU12.06

Więcej bieżących informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here