Naga MarketsLogo PKN OrlenNa polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zostały dziś (12 lutego 2019 roku) zatrzymane trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen S.A., w tym były prezes zarządu – Jacek K. Ma to związek z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A.


Zatrzymania w związku z niegospodarnością w PKN Orlen S.A.

– Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. – czytamy w komunikacie prasowym.

Prokuratura Krajowa wyjaśniła także, że postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Reakcja PKN Orlen była natychmiastowa

Spółka nie zwlekała jednak z reakcją na te doniesienia i błyskawicznie wystosowała poniższe oświadczenie:

-​ W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku PKN Orlen osiągnął przychody w wysokości 109,7 mld zł, co oznacza wzrost o 15% w porównaniu do tego samego okresu w 2017 r., gdy wynik ten wyniósł ponad 95,36 mld zł.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na notowania PKN Orlen zauważymy, że pomimo tak negatywnych doniesień, akcje spółki zyskują na wartości. Z technicznego punktu widzenia można tu dostrzec próbę odrzucenia lokalnego wsparcia w wysokości 103.80 PLN, co mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w rejon lokalnej linii tendencji spadkowej.

PKN Orlen
źródło xStation 5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrader miesiąca stycznia w Tickmill: $23 tys. zysku i 86% skuteczności tradingowej
Następny artykułKurs dolara (USD) nie był tak wysoko od maja 2017 roku. Złoty traci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here