TMS


Logo PKN OrlenNa polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zostały dziś (12 lutego 2019 roku) zatrzymane trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen S.A., w tym były prezes zarządu – Jacek K. Ma to związek z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A.


Zatrzymania w związku z niegospodarnością w PKN Orlen S.A.

– Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. – czytamy w komunikacie prasowym.

Prokuratura Krajowa wyjaśniła także, że postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Reakcja PKN Orlen była natychmiastowa

Spółka nie zwlekała jednak z reakcją na te doniesienia i błyskawicznie wystosowała poniższe oświadczenie:

-​ W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku PKN Orlen osiągnął przychody w wysokości 109,7 mld zł, co oznacza wzrost o 15% w porównaniu do tego samego okresu w 2017 r., gdy wynik ten wyniósł ponad 95,36 mld zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na notowania PKN Orlen zauważymy, że pomimo tak negatywnych doniesień, akcje spółki zyskują na wartości. Z technicznego punktu widzenia można tu dostrzec próbę odrzucenia lokalnego wsparcia w wysokości 103.80 PLN, co mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w rejon lokalnej linii tendencji spadkowej.

PKN Orlen
źródło xStation 5


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here