Naga MarketsTrzy niemieckie spółki pośrednio zależne od Boryszewa złożyły wnioski o upadłośćWarszawa, 13.10.2021 (ISBnews) – Niemieckie spółki Icos, Theysohn Kunststoff i Theysohn Formenbau (Grupa Icos) – pośrednio zależne od Boryszewa – zgłosiły do właściwych sądów wnioski w sprawie ogłoszenia upadłości, podał Boryszew. Zgodnie z przedstawioną propozycją, wnioski będą dotyczyć upadłości pod zarządem własnym, realizowanej zgodnie z niemieckim prawem upadłościowym.

Wcześniej Boryszew informował, że w związku ze złożonym wnioskiem o upadłość planuje dokonać odpisu wartości udzielonych pożyczek w kwocie ok. 87,3 mln zł, które obciążą jednostkowy wynik Boryszewa w 2021 roku.Spółka szacuje, że koszty wsparcia procesu upadłości niemieckich spółek wchodzących w skład Grupy BAP nie przekroczą kwoty 2 mln euro.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here