Naga Marketscrisis-managementZdaniem analityków z Goldman Sachs kryzys z 2008 roku jeszcze się nie zakończył. Katastrofa, która rozpoczęła się siedem lat temu od krachu na amerykańskim rynku nieruchomości, co doprowadziło do upadku kilku banków inwestycyjnych, jeszcze się nie zakończyła. Nadchodzi trzecia faza kryzysu z 2008 roku!


Trzecią falę kryzysu finansowego można scharakteryzować kilkoma cechami:

  • Rekordowo niskie ceny surowców;
  • Spowolniony wzrost w Chinach i innych gospodarkach rozwijających się;
  • Niska globalna inflacja.

Te trzy czynniki mają korzenie w dwóch pierwszych fazach kryzysu – upadku banków i problemie europejskiego długu publicznego – i jest częścią supercyklu zadłużenia trwającego już od kilku dekad. Banki centralne masowo obniżyły stopy procentowe wskutek kryzysu, co zachęciło do wzmożonych inwestycji w krajach rozwijających się takich jak Chiny. W obliczu podniesienia stóp procentowych pożyczkodawcy zamierzają wstrzymać nowe inwestycje, a inwestorzy poprzez ucieczkę z krajów rozwijających się doprowadzili do drastycznej obniżki cen surowców.

ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.

W raporcie Goldmana możemy przeczytać:

Wraz z realną rentownością obligacji w okolicach zera i stopach procentowych na historycznych minimach, ta niebywała kombinacja czynników zwiększyła obawy co do stabilności inwestycji finansowych w najbliższym czasie, szczególnie jeśli nacisk deflacyjny nadal będzie tak silny.

Wykres, na którym widać słabszą kondycję rynków wschodzących (EM), zwiastun trzeciej fali kryzysu:

gs gfc
Euro Stoxx 50, S&P500 i indeks gospodarek rozwijających się (MSCI EM)


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here