Naga Marketswieloryb-bitcoina-btc
Źródło: unplash.com/@tooddcravens

Podczas gdy kurs bitcoina przekroczył w ostatnich dniach linię 50 tys. USD, by następnie zdobywać kolejne poziomy, duży posiadacz tej kryptowaluty postanowił wykorzystać tę okazję. W momencie, gdy cena dotarła do okolic 54,3 tys. USD, sprzedał on 1500 monet BTC. Łączna wartość transakcji wyniosła ponad 81,5 mln USD. Bitcoiny te stanowiły jedynie niewielką część portfela tego inwestora. Do jego adresu kryptograficznego przypisanych jest jeszcze 108 265 BTC.

Wieloryb bitcoina realizuje zyski

W ciągu ostatnich 7 dni cena bitcoina urosła o blisko 25%. Kryptowaluta ta wzniosła się z okolic 44 tys. USD widzianych jeszcze na początku października br. do poziomów powyżej 55 tys. USD. Jeden z dużych inwestorów BTC postanowił wykorzystać tę okazję.Sprzedaż 1 500 bitcoinów przez trzeciego co do wielkości wieloryba najstarszej kryptowaluty zauważył analityk z CryptoQuant. Obserwacją tą podzielił się z osobami podążającymi za nim na Twitterze.

Wspomniany przez niego użytkownik pozbył się części swoich monet BTC, gdy ich kurs oscylował w okolicach 54,3 tys. USD. Łączna kwota pozyskana ze sprzedaży to ponad 81,5 mln USD. Z danych dostępnych na BitInfoCharts wynika, że w portfelu tego inwestora znajduje się jeszcze 108 265 monet BTC. Część, którą spieniężył była więc dla niego nieznaczna. 

Dalsza sprzedaż na horyzoncie?

Zdaniem Daniela Joe’a (analityka z platformy CryptoPotato) wieloryby bitcoina mogą wyłożyć ze swojego portfela jeszcze większą ilość bitcoinów, zwłaszcza gdy kryptowaluta ta wejdzie w zakres między 55 tys. USD a 58 tys. USD. 

Trzeci co do wielkości posiadacz najstarszej kryptowaluty wpadł w mocny szał zakupowy podczas korekty we wrześniu br. Zwiększył on wówczas swoje saldo do ponad 112 202 monet BTC.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here