Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCWraz z dynamiczną aprecjacją rynku cyfrowych aktywów w drugiej połowie 2017 roku analitycy i eksperci prześcigali się w projekcjach dotyczących przyszłej wyceny Bitcoina. Dostrzec można było wówczas swego rodzaju wyścig i licytację “kto da więcej”. Nagłe załamanie tego rynku sprawiło, że kurs najstarszej z walut wirtualnych osunął się o ponad 80%. Na przestrzeni ostatniego roku wielu wcześniejszych byków postanowiło więc zrewidować swoje ambitne prognozy. W dalszym ciagu istnieją jednak osoby, które wciąż wierzą, że Bitcoina czeka świetlana przyszłość.


Mark Jeffrey będący autorem “Bitcoin Explained Simply” z 2013 roku w dalszym ciągu wyraża swój optymizm w stosunku do przestrzeni kryptograficznej. Zauważa on, że kryptowaluty są bardzo podobne do wcześniejszej bańki dot-com’owej, z tą jedną różnicą, że rozwój tej przestrzeni jest cztery do pięciu razy szybszy niż w przypadku technologii cyfrowych z dostępem do internetu:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Myślę, że jest to bardzo podobne do bańki dot-com, którą obserwowaliśmy na przełomie lat dziewięćdziesiątych i 2000…” – przyznał w rozmowie z Markiem Pesce’yem z “The Next Billion Seconds”, dodając, że “w cyklu dot-com było to około 4 i pół roku, może 5 lat. W świecie kryptograficznym było to około półtora roku, więc o wiele szybciej”.

Uważa on także, że pomimo tak znacznej deprecjacji, to jeszcze nie koniec historii Bitcoina i innych kryptowalut. Jego zdaniem obecne warunki rynkowe są tylko produktem ubocznym cykli rynkowych. W rzeczywistości zauważył, że “trzeci akt” tej historii, który porównał do Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi jest tuż za rogiem:

“Trzeci akt nadchodzi. A jeśli to coś w rodzaju bumu dot-com, zobaczyliśmy mały garb, potem martwy okres, a następnie rzeczywisty wzrost wartości jak w przypadku Amazona, Google, Facebooka, i LinkedIn itd. Myślę, że zobaczymy to samo na rynku kryptowalut”

Bitcoin wzrośnie do 250 000 USD

Mając to wszystko na uwadze, Jeffrey publicznie wyraził swoje przekonanie, że Bitcoin osiągnie w przyszłości wycenę na poziomie 250.000 dolarów za “monetę”. W przeciwieństwie do wielu swoich poprzedników, nie odważył się on jednak określić przedziału czasowego, w którym projekcja ta miałaby się zrealizować. Biorąc jednak pod uwagę jego komentarze i porównania do bańki dot-com, spodziewać moglibyśmy się, że scenariusz ten powinien zrealizować się na przestrzeni najbliższych kilku lat, maksymalnie dekady.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR) do złotego (PLN) bez oznak wyjścia z reżimu niskiej zmienności
Następny artykułKomentarz tygodniowy z rynku towarowego (11-15 lutego 2019 r.)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here