Naga MarketsWe wtorek, trzech uzbrojonych w pistolety mężczyzn weszło do biura giełdy wymiany kryptowalut w Ottawie w Ontario. Jak donosi lokalna policja, intruzi związali czterech pracowników a jednego uderzyli pistoletem w głowę. Piąty pracownik w innym pokoju wezwał policję.


Wydział ds. napadów Policji w Ottawie prowadzi śledztwo w sprawie rabunku instytucji finansowej. Jak informuje lokalna policja, 23 stycznia 2018 roku, około godziny 10:55, trzech podejrzanych mężczyzn uzyskało wstęp do instytucji finansowej powiązanej z bitcoinem. Podejrzani uzbrojeni w pistolety, przejęli kontrolę nad placówką i związali czterech pracowników. Piąty pracownik był w innym biurze i skontaktował się z Policją. Podejrzani uciekli z pustymi rękami.

Oficerowie przebywający w okolicy zauważyli jednego podejrzanego biegnącego w rejon wąwozu na północ od Colonnade Rd. Późniejsza akcja poszukiwawcza w tym obszarze sprawiła, że policja aresztowała 19-letniego Jimmy’ego St-Hilaire’a, a teraz poszukuje dwóch pozostałych podejrzanych, którzy w dalszym ciągu pozostają na wolności.

Jak poinformował Michael Haarbosch z Policji w Ottawie, “Podejrzani próbowali zmusić pracowników firmy do sfinalizowania transakcji,”.

Policja odmówiła podania nazwy firmy i opisała ją jako coś więcej niż “instytucję finansową powiązaną z bitcoinem”. Domyślać się możemy, że chodzi o giełdę Canadian Bitcoins, która zarejestrowana jest w okolicy miejsca zdarzenia. Ponadto rzecznik giełdy poinformował, że “we wtorek dokonano próby napadu (…) Jak wspomniała policja, podczas incydentu nikt nie został poważnie ranny, ale jeden członek personelu doznał niewielkich obrażeń. Naszym celem jest wspieranie naszych pracowników w tym czasie, a także współpraca z policją podczas ich dochodzenia.” – dodał.

Rosyjski bloger pobity i okradziony – stracił półtora miliona zł!

Kradzieże kryptowalut są nowym i niepokojącym trendem. Przypomnijmy, że na początku stycznia Paweł Niaszyna, popularny bloger zza naszej wschodniej granicy został dotkliwie pobity oraz okradziony w swoim domu w Petersburgu. Łupem złodziei padło wówczas 24 miliony rubli, czyli prawie 1,5 miliona złotych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułABC Data [ABC] – stabilny trend wzrostowy – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz poranny BM ING – Możliwa korekta, w centrum uwagi EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here