Naga Marketsrękawice uk-ue
Brexit wchodzi w decydującą fazę. Odczuje to funt brytyjski

Brexit pozostaje najważniejszym tematem determinującym notowania funta szterlinga. Choć do jego zakończenia pozostało jeszcze pół roku (29 marzec 2019 r.) to każda nowa informacja wywołuje wiele emocji, a co za tym idzie dostarcza zwiększonej zmienności na instrumentach związanych z funtem. 22 października analitycy działu strategii na rynku FX w Commerzbanku, Danske Banku i grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej GBP/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Danske Bank: Funt pozostaje pod presją Brexitu

Główny analityk w Danske Bank Allan von Mehren zauważył, że funt szterling jest podatny na dalszy rozwój i ryzyka związane z Brexitem.

– W przypadku funta szterlinga ryzyko pozostaje nadal wysokie, ponieważ negocjacje w sprawie Brexitu zakończyły się w zeszłym tygodniu bez porozumienia. Spodziewamy się, że notowania pary GBP/USD pozostaną niestabilne i wrażliwe na informacje dotyczące Brexitu w nadchodzących miesiącach, przed szczytem UE w grudniu, gdzie nadal uważamy, że najprawdopodobniej dojdzie do porozumienia na linii UE-UK.

UOB: ważne wsparcie w okolicach 1.2920/25

Specjaliści ds. Strategii walutowych w Grupie UOB zauważyli, że dzienne zamknięcie poniżej 1.30 doprowadzi do testu silnego wsparcia 1.2920/25.

Komentarz intraday: – Spodziewane załamanie głównego wsparcia 1.3000 doszło dziś do skutku. Jednak zauważamy, iż presja na spadki wyraźnie się zmniejszyła, a funt brytyjski prawdopodobnie przechodzi w fazę konsolidacji.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Podczas gdy dolna część spodziewanego zakresu konsolidacji 1.3000 – 1.3250 została naruszona, impulsywny spadek sugeruje dalsze osłabienie GBP w najbliższych dniach. Jak podkreślaliśmy niedawno, przebicie poniżej 1.3000 otworzy drogę do 1.2922, gdzie cena znajdowała się na początku tego miesiąca (mimo, że przewidywana akcja cenowa ewoluowała znacznie szybciej, niż się tego spodziewaliśmy). Innymi słowy, duży interwał wskazuje na dalszą przewagę sprzedających. Tylko przebicie kluczowego oporu na poziomie 1.3125 pokazałoby, że obecne ciśnienie w dół uległo złagodzeniu.

Zobacz również: EUR/GBP pozostaje w trendzie spadkowym – Commerzbank

Trwa wyprzedaż funta brytyjskiego – komentują duże banki

Commerzbank: Prognozy na GBP/USD pozostają neutralne

Karen Jones, szefowa analizy FICC w Commerzbanku uważa, iż krótkoterminowe spojrzenie na GBP/USD pozostaje neutralne.

– Notowania pary GBP/USD dotarły dziś do MA55 i strefy wsparcia 1.2995 – 1.3008, jednak presja sprzedających okazała się zbyt duża by utrzymać ten ważny poziom. Niedawno cena odrobiła nieco wcześniejsze spadki, a najbliższe wsparcie znajduje się w strefie 1.2905 – 1.2922. Obecna akcja cenowa wskazuje na niskie zainteresowanie oporem na 1.3298 (wrześniowy szczyt). Powyżej znajduje się 1.3363 (szczyt z lipca) i 1.3477, gdzie przebiega MA200. Obecnie nasze prognozy pozostają neutralne.

Zobacz również: Zbliża się decyzja BoC. Co dalej z dolarem kanadyjskim?

Trwa wyprzedaż funta brytyjskiego – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here