Naga Marketsdogecoin-dogeZ rynku kryptowalut wyparowały miliardy dolarów w ciągu ostatniego tygodnia za sprawą trwającej przeceny. Dwa największe cyfrowe aktywa typu mem tj. dogecoin i shiba inu, odnotowały silne straty w ciągu ostatnich siedmiu dni i pozostawały znacznie słabsze niż reszta rynku wirtualnych walut. Oba memowe tokeny pod względem kapitalizacji rynkowej są dziś warte ok. 53 miliarda dolarów. Jednocześnie wiele mniej znanych aktywów kryptograficznych opartych na żarcie odnotowało dwucyfrowe zyski.

  • W ciągu roku aktywa kryptograficzne oparte na memach były rekordowo popularne, a wiele z nich zyskało znaczną wartość w 2021 roku
  • Dwie najlepsze kryptowaluty oparte na memach, dogecoin (DOGE) i shiba inu (SHIB), były jeszcze niedawno pewnie usadzone w TOP10
  • Zyskują waluty mem tj. Jomon shiba (JSHIBA), shih tzu (SHIH), shibance token (WOOF) i dogebonk (DOBO)
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dogecoin (DOGE) i shiba inu (SHIB) na fali przeceny

W ciągu roku aktywa kryptograficzne oparte na memach były rekordowo popularne, a wiele z nich zyskało znaczną wartość w 2021 roku. Wierz lub nie, ale bitcoin i ethereum nie są najczęściej wyszukiwaną walutą cyfrową w 2021 r. W Stanach Zjednoczonych 7 milionów miesięcznych wyszukiwań dotyczyło dogecoina (DOGE), co przewyższa łącznie bitcoina i ethereum!Dwie najlepsze kryptowaluty oparte na memach, dogecoin (DOGE) i shiba inu (SHIB), były jeszcze niedawno pewnie usadzone w TOP10 pod względem kapitalizacji rynkowej. Jednak po ostatniej serii strat, zarówno dogecoin, jak i shiba inu walczą o utrzymanie tych ważnych pozycji.

Dogecoin (DOGE) jest największym aktywem kryptograficznym opartym o żart. DOGE jest również 10. monetą pod względem kapitalizacji rynkowej. Wartość rynkowa aktywa wynosi około 30,6 miliarda dolarów, ponieważ dogecoin stracił 4,3% wartości w ciągu ostatniego tygodnia.

Kapitalizacja rynkowa DOGE spada ponad 5% w tydzień
Kapitalizacja rynkowa DOGE spada ponad 5% w tydzień, tradingview

Wolumen obrotu dogecoina również spadł do 995 milionów dolarów DOGE w ciągu ostatnich 24 godzin. DOGE konsoliduje w okolicach 0,22 USD za jednostkę w momencie pisania i jest o ponad 69% niższy niż jego najwyższy poziom (ATH).

Tymczasem shiba inu (SHIB) jest obecnie 12. największą kapitalizacją rynkową i drugą pod względem wartości monet opartych na memach. SHIB stracił 15% w ciągu ostatniego tygodnia, a jego wycena rynkowa wynosi około 23,3 mld USD. SHIB spada dziś ponad 1% i kosztuje 0,00004277 USD za sztukę.

Aktualna cena shiba inu jest o ponad 48% niższa niż ATH kryptowaluty z dnia 28 października, na poziomie 0,00008616 USD. W chwili pisania tego tekstu globalny wolumen handlu SHIB wynosi 1,7 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Pomimo spadku w ostatnim czasie, 30-dniowe statystyki pokazują, że SHIB wciąż rośnie o 57%. Co więcej, 12-miesięczny zwrot SHIB jest również znacznie większy niż DOGE z 62 589,642% wzrostem.

Nie wszystkie monety typu mem odnotowały w tym tygodniu spadki, ponieważ wiele mniej znanych aktywów kryptograficznych opartych na żarcie odnotowało dwucyfrowe zyski. Jomon shiba (JSHIBA), shih tzu (SHIH), shibance token (WOOF), doża NFT (DOG) i dogebonk (DOBO) podskoczyły w ciągu ostatniego tygodnia od 11% do nawet 84,4%. 84% zysków DOBO sprawiło, że w ciągu ostatniego tygodnia waluta stała się najbardziej rosnącym aktywem opartym na memach.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Shiba inu traci ponad 15% w zaledwie tydzień
Shiba inu traci ponad 15% w zaledwie tydzień, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

2 KOMENTARZE

  1. Kryptowalut oparta na żarcie…. Dawno nie było krachu i gówniarze myślą, że żarty i pieniądze to wystrzałowa zabawa… Oj nastanie dzień sądu i wielu puszczą zwieracze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here