Naga MarketsOstatnie dni przynoszą bardzo wysokie wzrosty na giełdowych walorach producentów gier. Co ważne i ciekawe – ten stan rzeczy dotyka w głównej mierze spółek, które stosunkowo niedawno zadebiutowały na parkiecie NewConnect. Kilka z nich należy do grupy PlayWay (Madmind Studio czy Baked Games) – ich kursy, zyskały od debiutu już odpowiednio ponad 100% i ponad 50%. Jedna ze spółek pozostaje ciągle poniżej ceny debiutowej, a jest nią Console Labs (CLA).

  • Na początku września na parkiecie NewConnect zadebiutowały walory Console Labs.
  • Kurs akcji pozostaje ciągle poniżej ceny z debiutu, przy bardzo niskich sesyjnych obrotach.
  • Ponad 65% udziałów w akcjonariacie spółki posiada PlayWay.
  • Inni wrześniowi debiutanci z tej branży, radzą sobie świetnie!Console Labs od kilkunastu sesji obecne na parkiecie NewConnect!

W rozmowie, prezes Console Labs Marcin Wesołowski komentuje niedawny debiut:

– Giełdowy debiut jest zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy. Od samego początku celem Console Labs było osiągnięcie pozycji lidera wśród studiów portujących gry i jesteśmy na dobrej drodze, aby to zrealizować, przy wsparciu naszych partnerów biznesowych oraz akcjonariuszy. Udowodniliśmy już, że portowanie gier jest opłacalnym biznesem, a dzięki realizacji coraz większych projektów systematycznie zwiększamy nasze przychody –opisuje Marcin Wesołowski, prezes Console Labs.

– Przy okazji debiutu chcę podziękować naszym partnerom z grupy PlayWay za współpracę oraz zaangażowanie w rozwój Console Labs – dodaje Marcin Wesołowski.

Zobacz również: Console Labs zadebiutował dziś na NewConnect i zapowiada najbliższe plany projektowe!

Dynamiczne wzrosty od giełdowych debiutów spółek ze stajni PlayWay!

Wrzesień przynosi znaczne ożywienie na rynku gamingowym, przede wszystkim w odniesieniu do małych spółek. Wydaje się, że motorem napędowym do wzrostów, stała się spółka Drago Entertainment, której tytuł: Gas Station Simulator zaliczył bardzo udaną premierę.

Świetnie radzą sobie również spółki, które debiutowały na giełdzie nieco później, a dokładnie kilkanaście dni temu. Dynamiczne wzrosty obserwujemy na walorach Madmind Studio czy Baked Games.

invest
Notowania od wrześniowych debiutów spółek ze stajni PlayWay
Notowania od wrześniowych debiutów spółek ze stajni PlayWay. Źródłó: stooq.pl

Nieco słabszą postawę pokazują walory Console Labs, które ciągle pozostają poniżej ceny z debiutu, a obroty na walorach są bardzo niewielkie. Czy to spółka, która zaliczy podobny performance co inni debiutanci z Grupy PlayWay? Nie można wykluczyć takiego scenariusza. Na korzyść spółki działa fakt, że posiada ona wciąż niską kapitalizację, aż 65% akcji jest w „silnych rękach”, bo należy do Grupy PlayWay, a także istnieje prawdopodobieństwo, że w przypadku korekty spadkowej i realizacji zysków na opisanych spółkach, to na Console Labs mogą zwrócić się oczy inwestorów, szukających kolejnej okazji.

PlayWay głównym akcjonariuszem PlayWay.
Główni akcjonariusze Console Labs (>5% udziałów). Źródło: stooq.pl

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here