Naga Marketssąd, młotek, comparic, bitfinexBiuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku (NYAG) analizuje zarzuty dot. tego, czy Bitfinex pokrył stratę prawie 1 miliarda dolarów w funduszach klientów, pożyczając środki od rezerw stablecoina Tether. Chociaż sprawa trwa od kwietnia, poniedziałkowe przesłuchanie dotyczyło przede wszystkim tego, czy… NYAG w ogóle ma uprawnienia do prowadzenia dochodzenia.

W poniedziałek sędzia Sądu Najwyższego w Nowym Jorku Joel M. Cohen powiedział, że potrzebuje więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Chodzi o to, czy całkowicie odrzucić zarzuty NYAG, czy może odrzucić wniosek Bitfinex i Tether o oddalenie owych zarzutów.

 

Jeśli sprawa zostanie oddalona, giełda kryptowalut Bitfinex i Tether mogą nadal prowadzić działalność w normalny sposób, ale Tether wciąż nie może pożyczyć Bitfinexowi więcej środków.

Kontrowersje wokół Bitfinex

Biuro NYAG twierdzi, że Bitfinex pokrył stratę 850 milionów dolarów przechowywaną przez procesor płatności, pożyczając te środki od rezerw Tether. Tym samym Tether nie byłby stablecoinem, jak jest reklamowany przez emitenta.

W poniedziałek adwokaci Bitfinex i Tether stwierdzili, że biuro NYAG nie miało ani jurysdykcji osobistej (władza nad samymi firmami), ani jurysdykcji przedmiotowej (władza nad rozpatrywanymi kwestiami), by zacząć sprawę.

Z kolei biuro NYAG twierdziło, że wystarczy fakt, czy wyrządzono potencjalną szkodę mieszkańcom Nowego Jorku.

Biuro NYAG złożyło w kwietniu wniosek o ujawnienie większej ilości informacji i dokumentacji Tether. Cohen początkowo poprosił też strony o wynegocjowanie węższego nakazu sądowego.

Respondenci złożyli wniosek o oddalenie pozwu NYAG, twierdząc, że biuro prokuratora generalnego nie ma jurysdykcji w stosunku do spółek. Biuro NYAG złożyło zaś dokumenty, które miały wykazać, że nowojorskie podmioty, w tym Galaxy Digital firmy Michael Novogratz, korzystały z usług Bitfinex, a tym samym ma ono prawo do zbadania sprawy.

Bitfinex

Bitfinex pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych giełd na rynku kryptowalut. Przeżyło już dwa włamania hakerskie. Spekuluje się, że ich efektem były straty projektu, które firma starała się “łatać” wspomnianymi środkami pochodzącymi z rezerwy stablecoina Tether, który tym samym przestałby być stablecoinem, bo utraciłby swoje pełne rezerwy walutowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here