Naga MarketsFunt szterling (GBP) utrzymuje siłę we wtorek, będąc trzecią najsilniejszą walutą G10, zaraz po dolarze kanadyjskim i amerykańskim. Częściowo pomogły w tym opublikowane dziś rano dane, które podkreślają ożywienie gospodarcze w II kw. Dane są również zgodne z pozytywnymi perspektywami dla funta, zauważają ekonomiści w raporcie MUFG Banku. Kurs pary GBP/USD konsoliduje na lokalnych szczytach powyżej poziomu 1,41.

  • W marcu PKB Wielkiej Brytanii pozostawia gospodarkę o 4,7% poniżej szczytu sprzed lockdownu
  • Dzisiejsze dane dowodzą, że nadchodzące odbicie może być silniejsze niż oczekuje Bank Anglii
  • Wzrostowy ton funta szterlinga powinien się utrzymać. GBP/USD z celem na 1,44, a EUR/GBP na 0,84
  • Deficyt w Wielkiej Brytanii grozi przerwaniem hossy na funcie

Dane makro potwierdzają lepsze perspektywy dla Wielkiej Brytanii i funta – MUFG

Spadek PKB w I kwartale o -1,5% był nieznacznie mniejszy niż konsensus -1,6%, czemu sprzyjał mocniejszy odczyt marcowego PKB. Gospodarka wzrosła o 2,1% w samym marcu, potwierdzając siłę ożywienia jeszcze przed pierwszym złagodzeniem blokad, które miało miejsce 12 kwietnia. Dane dotyczące mobilności wskazują na znaczny wzrost aktywności w kwietniu w porównaniu z marcem, co wskazuje na kolejne silne odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
investing.com

Dzisiejsze dane z pewnością dowodzą, że nadchodzące odbicie może być silniejsze niż oczekuje Bank Anglii – napisano w raporcie.

Jak do tej pory funt nie radził sobie najlepiej w drugim kwartale, będąc drugą najgorszą walutą G10. Jednak eksperci prognozują, że rynki mogą nadrobić zaległości, twierdząc, że perspektywa BoE jest zbyt pesymistyczna. To może doprowadzić do spekulacji nt. wcześniejszych podwyżek stóp procentowych, co wsparłoby brytyjską walutę.

Kurs funta (GBP/USD) zmierza w kierunku szczytów z 2018 roku w pobliżu 1,44 – Credit Suisse

Ekonomiści z Credit Suisse uważają, że wzrostowy ton funta szterlinga powinien się utrzymać. Trzymają się celu 1,44 na parze GBP/USD, co oznaczałoby wzrost w kierunku trzyletnich maksimów oraz spadek pary EUR/GBP do poziomu 0,84.

Fakt, że szkocka partia SNP uzyskała „tylko” 48% głosów w wyborach, a jeszcze mniej głosów na listach regionalnych, doprowadził wielu do przekonania, że ​​albo lider SNP, Sturgeon, może nie mieć odwagi, by zwołać referendum niepodległościowe, albo że premier Wielkiej Brytanii Johnson może czuć się upoważniony do odrzucenia takich żądań. Jeśli chodzi o nas, kwestia ta jest teraz zamknięta jako wydarzenie związane z ryzykiem dla funta, przynajmniej do końca lata – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów w ciągu następnych kilku miesięcy należy się skoncentrować na ożywieniu po lockdownie w Wielkiej Brytanii, co pozostaje kluczową kwestią dla brytyjskiej waluty.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jastrzębskiej spółki węglowej | analizy gieldowe | kurs eur usd | co to blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here