Naga MarketsTrwa oferta publiczna obligacji PCC Exol. Spółka oferuje 5,5%Na początku czerwca ruszyła publiczna emisja obligacji oferowanych przez PCC Exol. Spółka oferuje 5,5% odsetek, za papiery, których termin zapadalności przypada na wrzesień 2025 r. Pierwsza emisja, zaproponowana została inwestorom, przez Spółki z grupy PCC, (wtedy PCC Rokita) dziewięć lat temu. Wówczas można było zakupić obligacje, w ramach oferty: 9 proc. na 2 lata.

  • Zapisy na kolejną emisje obligacji ruszyły na początku czerwca. 
  • PCC Exol oferuje 5,5%, w zamian za papiery zapadające w 2025 r. 
  • Rekordowa premia względem WIBOR i kontraktów na stopę procentową. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Piąta publiczna emisja obligacji PCC Exol

Biorąc pod uwagę ostatni spadek stóp procentowych WIBOR (poniżej 0,3%), premia, którą zyskają nabywający obligacje będzie największa w historii. To już kolejna w tym roku emisja PCC Exol. Pierwsza, na identycznych warunkach, zakończyła się pod koniec lutego bieżącego roku. Osoba, która zdecydowałaby się wtedy na zakup obligacji o identycznym oprocentowaniu, lecz opartych na stawce WIBOR, w kolejnym okresie odsetkowym, musiałaby pogodzić się ze spadkiem oprocentowania do 4,1%.

Zobacz również: BoomBit i CD Projekt spółkami na czerwiec? Sprawdź 9 typów dla GPW

Walory PCC Exol osuwają się po ok. 200% wzroście

Akcje PCC Exol mocno zyskiwały w ostatnich tygodniach. Od dołka bessy z połowy marca, ustanowionego na poziomie 1,3066 zł. do szczytu z początku maja (3,8215 zł.), walory podrożały prawie 3-krotnie. Od miesiąca, kurs powoli osuwa się. W poniedziałek o 12:00 za 1 akcję trzeba zapłacić 3,1 zł (wzrost o 4,03%). Obroty po 3 godzinach handlu zbliżają się do 700 tys. zł.

Notowania PCC Exol z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

PCC Exol produkuje i sprzedaje środki powierzchniowo czynne dla branż: chemia gospodarcza i przemysłowa, włókiennicza, przemysł tworzyw sztucznych, czyszczenie przemysłowe, obróbka metalu i wielu innych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here