Naga Markets

Inwestorzy masowo wycofują swoje Bitcoiny z giełd kryptowalut.Bankructwo giełdy FTX wywołało masowy exodus inwestorów indywidualnych z “niepewnych giełd”. Dane Glassnode, przeanalizowane przez CryptoSlate, wykazały, że w najbardziej agresywnym tempie wyciągane są środku z Crypto.com.

  • Inwestorzy wycofują swoje tokeny z giełd
  • Rosną obawy o niewypłacalność Crypto.com
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na Comparic.pl 

Trwa zamieszanie na rynku kryptowalut. Inwestorzy chronią swoje tokeny 

Uwaga inwestorów skupia się obecnie na Crypto.com, które boryka się obecnie z rosnącym odpływami po informacjach, że giełda omyłkowo wysłała 320 000 ETH do konkurencyjnej giełdy Gate.io.

Pomimo faktu, że CEO Kris Marszalek odniósł się do tych obaw i ujawnił, że giełda działała jak zwykle, użytkownicy pozostają zaniepokojeni, ponieważ masowo wycofują swoje aktywa z firmy. Dane Etherscan pokazują, że jeden z publicznych portfeli ETH giełdy przetworzył prawie 90 000 transakcji w dniu 13 listopada.

Upadek giełdy FTX i niepewność do branży spowodowało ponowne zainteresowanie “zimnymi portfelami” wśród użytkowników detalicznych, ponieważ wielu z nich wycofuje teraz swoje Bitcoiny z giełd.

Wypłaty Bitcoina na giełdach osiągają rekordowo wysokie poziomy

Glassnode Insights ujawnił ponadto, że zagregowane saldo BTC na giełdach spadło o 72 900 BTC w ciągu ostatnich siedmiu dni – jeden z największych spadków netto w historii rynku. Poprzednio branża kryptowalutowa była świadkiem takiego poziomu wycofań podczas rynku niedźwiedzia w 2020 r. i krachu spowodowanego Terra LUNA w 2022 r.

Dodatkowo ponad 1 mln ETH opuściło giełdy w ciągu ostatnich siedmiu dni. Glassnode zauważył, że był to największy 30-dniowy spadek od lata DeFi z września 2020 roku, kiedy to popyt na ETH jako zabezpieczenie w inteligentnych kontraktach był największy.

Self custody jest podstawowym prawem człowieka. Możesz to zrobić w każdej chwili. Tylko upewnij się, że robisz to dobrze – napisał CZ na swoim twitterze.

CEO Binance Changpeng Zhao powiedział, że self-custody to podstawowe prawo człowieka. CZ poradził swoim zwolennikom, aby zaczęli od mniejszych kwot, aby nauczyć się lin, ponieważ błędy tutaj mogą być kosztowne.

Self-custody oznacza, że ​​tylko inwestor posiada dostęp do swoich cyfrowych pieniądzy lub innych aktywów , ponieważ kontroluje prywatny klucz.

Trust Wallet Token Cryptocurrency USD (TWT.V)
Trust Wallet Token Cryptocurrency USD (TWT.V)

Nowa fala zainteresowania self-custody wysłała wartość tokena Trust Wallet w górę o 113% w ciągu jednego tygodnia do nowego wszechczasów w wysokości 2,48 USD w dniu 14 listopada. Portfel stał się bardziej popularny po tym, jak CZ zatweetował o nim, mówiąc jednocześnie o znaczeniu self-custody.

Podsumowując problemy z płynnością mogą się rozlać na cały rynek krypto, dlatego nie można mieć pewności, która giełda czy fundusz będzie miał jeszcze problemy. Dlatego tak jak radzi CZ lepiej przenieść swoje tokeny w bezpieczne miejsce. Z pewnością całe to zamieszanie na rynku kryptowalut spowoduje większe uregulowanie tego rynku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSiemens chwali się wynikami. Przychody spółki rosną 18% r/r
Następny artykułNVIDIA silnie traci na zakazie eksportu chipów do Chin – raport
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here