TMS


W poniedziałek, na Manhattanie w Nowym Jorku rozpoczęła się konferencja Consensus 2018, wydarzenie potrwa 3 dni i co roku gromadzi coraz więcej miłośników kryptowalut. W tym roku pojawi się ponad 250 prelegentów a organizatorzy liczą na ponad 8000 uczestników.


Na wydarzeniu zostaną omówione wszystkie tematy związane blockchain i kryptowalutami. Dla uczestników to możliwość spotkania się z ekspertami i dużymi graczami z różnych branż, bowiem pojawią się firmy, takie jak Microsoft, IBM, Procter & Gamble czy Siemens, wielcy inwestorzy, tacy jak CME Ventures, banki takie jak AMRO, ABN, Scotiabank i Citi.

Eksperci na konferencji wzywają amerykańskich regulatorów do zastanowienia się, czy chcą regulować kryptowaluty, czy też zmierzyć się z exodusem startupów blockchain z kraju.

“Im szybciej SEC się ruszy, tym szybciej firmy będą mogły pozostać w Stanach Zjednoczonych” – powiedziała Kavita Gupta z ConsesSys. Podobne głosy słyszymy z ust innych prelegentów, regulatorzy powinni współpracować razem, w przeciwnym razie firmy startupowe znajdą sobie bardziej przyjazne miejsca, patrz Bitbay który przenosi się na Maltę. Z drugiej strony nie ma co liczyć, że takie instytucje jak CFTC czy SEC rozwiążą wszystkie problemy.

Paneliści omówili także swoje przemyślenia na temat możliwości inwestycyjnych w blockchain, zarówno nierozwinięte jak i rozwinięte kraje mogą czerpać korzyści z tej technologii. W krajach rozwijających możliwości rozwoju są bezprecedensowe natomiast w USA technologia blockchain może być zastosowana do zwiększenia wydajności.

Źródło: Coindesk

“Istnieje wiele branż, które nadal nie są w pełni zdigitalizowane, nawet w miejscach takich jak Stany Zjednoczone” – powiedziała Jobanputra.

Fred Smith, prezes i CEO amerykańskiego giganta logistycznego FedEx, ponowił swoje zobowiązanie do przyjęcia technologii blockchain jako sposobu na utrzymanie konkurencyjności firmy w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Jego zdaniem “Blockchain ma potencjał, aby całkowicie zrewolucjonizować to, co znajduje się za granicą.” Więcej przeczytasz w osobnym artykule.

Tymczasem sytuacja na kontynencie europejskim nieco się różni, posłanka Parlamentu Europejskiego, podzieliła się doświadczeniem w pracy z prawodawcami UE nad rozwojem technologii blockchain, powiedziała: “W ciągu najbliższych kilku lat będziemy mieli harmonizację, otwarte podejście i regulacje”.

Jednakże jest jedna przeszkoda a mianowicie brak wiedzy prawodawców UE na temat blockchain – stwierdził Kaili jeden z prelegentów. “Naprawdę trudno jest kształcić każdego polityka w technologii blockchain … a ponadto nie mamy zbyt wielu uczonych w Parlamencie” – skwitował.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here