Naga Markets

Trwa bessa na GPW. Analitycy tną wyceny Unibepu, Ambry i DataWalW ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, eksperci domów maklerskich wystawili kolejne rekomendacje. Najnowsze raporty dotyczą akcji Unibepu, DataWalk i Ambry. Wszystkim spółkom obniżono ceny docelowe, co nie zaskakują biorąc pod uwagę trwającą bessę i fatalne nastroje na globalnych rynkach akcyjnych.

Kolejne ścięte wyceny

Analitycy DM Banku PBS obniżyli cenę docelową akcji Unibepu z 11 zł do 10 zł za sztukę.

„W pierwszym półroczu 2022 Grupa osiągnęła przychody na 1 mld zł (wzrost o 47 proc. r/r), które miały przełożenie na 62,2 mln zł EBITDA (wzrost 84 proc. r/r) oraz 38 mln zł zysku netto (wzrost o 138 proc. r/r). Odnotowany został jednak spadek marż, będący wynikiem wielu czynników, z którymi zmaga się branża budowlana m.in. wzrost cen materiałów, energii, kosztów usług obcych. Uważamy, że w tych warunkach Grupa dobrze sobie radzi zarówno z posiadanym portfelem kontraktów, jak i zdobywaniem kolejnych, przy widocznym na rynku zahamowaniu inwestycji prywatnych. Uważamy, że aktualny backlog przekraczający 3,5 mld zł zapewni Grupie stabilne przychody. W większości składa się on z nowych kontraktów, co w dużej mierze ogranicza ryzyko ich rentowności” – uważa Artur Wizner, analityk DM Banku BPS.

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, obniżył rekomendację dla DataWalk z kupuj do trzymaj i cenę docelową z 201 zł do 158 zł za walor.

„Po I poł. 2022 r. dynamika przychodów DataWalk osiągnęła 29 proc. rdr, podczas gdy w całym roku 2022 r. spodziewaliśmy się wzrostu na poziomie 72 proc. rdr. Obecnie uważamy, że w obliczu zaistniałych ograniczeń w procesach przed- i posprzedażowych, osiągnięcie takiej dynamiki będzie dużym wyzwaniem (przychody w II poł. 2022 r. musiałyby wzrosnąć o ponad 100 proc. rdr). Dlatego też obniżamy naszą prognozę przychodów spółki o 13 proc., do 46,2 mln zł w 2022 r. (+50 proc. rdr). Zakładamy również, że po zaadresowaniu tzw. „wąskich gardeł”, zgodnie z deklaracją zarządu, spółka wróci do rocznych dynamik przychodów na poziomie ~70 proc. rdr, począwszy od 2023 r.” – zaznacza Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ.

Długoterminowy trend wzrostowy na akcjach Ambra

Marcin Palenik, analityk BM Banku Millennium, obniżył cenę docelową Ambry z 28,50 zł do 25,60 zł za akcję i utrzymał rekomendację kupuj.

„Spółka jest notowana przy wskaźniku C/Z na poziomie 10.8 biorąc pod uwagę naszą prognozę zysku netto w roku obrotowym 2022/23. Jest to poziom zbliżony do notowań w ostatnich latach, a więc nie można stwierdzić że akcje Ambry zostały przecenione do wyjątkowo atrakcyjnych poziomów. Z drugiej strony uważamy, że Ambra wyróżnia się na tle rynku jakością i niską zmiennością wyników oraz systematyczną dywidendą” – zaznacza Marcin Palenik, analityk BM Banku Millennium.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNa rynkach obligacji rentowności najwyższe od lat. Kiedy będzie czas zakupów? iWealth News nr 36
Następny artykułKurs funta spadnie poniżej parytetu z dolarem, prognozuje Nordea
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here