Naga MarketsOd rana spływają wiadomości, które świadczą o obawach związanych z początkiem tego tygodnia na globalnych rynkach. W tym momencie wszyscy się zastanawiają, jaki będzie wynik jutrzejszej wizyty Trumpa w Kongresie. Donald Trump jest liderem, który lubi kontrolę nad otaczającym go środowiskiem i rzadko przemawia w miejscach, nad którymi owa kontrola jest ograniczona. Widać to na przykładzie piątkowej konferencji prasowej, kiedy to zakazał wstępu przedstawicielom takich tytułów jak CNN, BBC czy Guardian. Prezydent nie pojawi się także na dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu.


Będzie to bardzo interesujące i trochę niepokojące doświadczenie zobaczyć jak prezydent będzie zachowywał w takim miejscu jak Kongres Stanów Zjednoczonych. Wielu spodziewa się usłyszeć kilku szczegółów dotyczących realizacji budżetu oraz poglądów Trumpa na przyszłość amerykańskiej gospodarki. Pamiętajmy jednak, iż nikt poza samym Trumpem nie wie, co tak naprawdę powie.

Potrzeba stabilizacji na rynkach jest oczywista, dowodem na to są notowania złota i srebra, które trzymają się mocno od ubiegłego tygodnia. Amerykańskie indeksy giełdowe poszły lekko w górę pod koniec piątkowej sesji, a sam Dow Jones odnotował kolejny, jedenasty już z rzędu wzrost – coś takiego nie miało miejsca od 70 lat! Mimo wszystko, inne rynki nie podzielają amerykańskiego entuzjazmu. W Europie i Azji indeksy odnotowują spadki.

W międzyczasie na Wyspach

Po tym jak stało się jasne, iż premier Theresa May może rozpatrzyć kolejne referendum niepodległościowe w Szkocji po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE – funt od rana delikatnie spada.

Jeśli obserwujemy parę walutową GBP/USD dzisiejszego przedpołudnia wyraźnie widzimy, iż spadała ona już przed publikacją tej informacji, dziś został jedynie zepchnięta. Jednak w całokształcie obserwujemy stabilność funta. Wiadomość o następnym referendum doprowadziła do spadku tej pary. Mimo to, spadek poniżej 1, 2350 może mieć fatalne skutki.

Wszystkie oczy są teraz skierowane na Izbę Lordów, czy przegłosuje ustawę pani May dotyczącą Brexitu, czy też wprowadzi zmiany, które mogą osłabić pozycję negocjacyjną Wielkiej Brytanii.

Chciałem pozdrowić użytkownika @Goodgoing, który ostatnio całkiem nieźle radzi sobie z parą GBP/USD w ciągu ostatnich tygodniu, ponadto przez ostatni rok osiągnął sporo ciekawych wyników. Dobra robota.

Snapowe snapowanie

Jak już wszyscy zapewne słyszeli na giełdę wchodzi firma, która jest właścicielem gigantycznego serwisu – Snapchat…wysoce prawdopodobne, iż stanie się to jeszcze w tym tygodniu. To będzie największe IPO od czasu debiutu giełdowego serwisu Alibaba. Analitycy spodziewają się zysków w wysokości 3 mld USD podczas tej publicznej oferty. Całkiem nieźle jak na firmę, które ma 300 mln aktywnych użytkowników, a co sekundę do serwisu trafia około 9 tys. zdjęć.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

W eToro jesteśmy bardzo podekscytowani, iż możemy zaoferować Snapa naszym klientom. Panel dyskusyjny jest już dostępny na żywo w sieci – https://www.etoro.com/markets/snap. Oczywiście nie ma jeszcze wykresu, ponieważ nie ma jeszcze historii, ale niebieski przycisk jest już dostępny, więc możemy zacząć składać zamówienia.

Proszę pamiętajcie, iż jak przy każdej ofercie publicznej sytuacja może przybrać raptowny rozwój. Pierwsze akcję są zarezerwowane dla subemitentów oraz instytucji partnerskich. Tylko wtedy, kiedy ci będą usatysfakcjonowani, to akcje będą dostępne dla inwestorów indywidualnych. Ten proces może potrwać godzinę albo i nawet cały dzień.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here