Naga MarketsDonald Trump i Jerome Powell (Fed)
Donald Trump (prezydent USA) i Jerome Powell (prezes FED) w obliczu epidemii koronawirusa

We wtorek, 3 marca 2020 r., Rezerwa Federalna (Fed) poinformowała, że w związku z rosnącym ryzykiem rozpowszechniania epidemii koronawirusa i jego negatywnego wpływu na światową gospodarkę, Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) zdecydował się obciąć stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Pomimo tak niespodziewanej decyzji, Donald Trump pozostaje niezadowolony. W dzisiejszych tweetach po raz kolejny zaatakował przewodniczącego banku centralnego, Jerome Powella, oskarżając go o zbyt późną reakcję. Kurs EURUSD oscyluje przy poziomie 1,1360.


Trump: Rezerwa Federalna musi stać się liderem!

Dla rynku, który zakłada cięcie o 50 pb na posiedzeniu FOMC za tydzień i prawie 100 pb do końca roku, słowa Trumpa nie wydają się być zaskoczeniem.

Nasza żałosna, wolno poruszająca się Rezerwa Federalna, kierowana przez Jaya Powella, który zbyt szybko podnosił stopy, a teraz zbyt późno obniża, powinna obniżyć stopę Fed do poziomu z krajów konkurencyjnych.

Rezerwa Federalna musi stać się liderem, a nie jak dotychczas spóźniona w swoich działaniach!

Komentując możliwe działania polityki pieniężnej Fed przeciwko wybuchowi koronawirusa, „wszystko jest na stole i jesteśmy gotowi zrobić więcej” – powiedział w piątek w Bloomberg TV, prezes banku Rezerwy Federalnej St. Louis, James Bullard.

Zdaniem głównego ekonomisty Goldman Sachs, Rezerwa Federalna (Fed) przygotowuje się do dalszego cięcia stóp, w efekcie czego te powrócą do najniższego przedziału od 2016 roku, kiedy utrzymywane były w przedziale 0-0,25%. Prognozowane luzowanie podczas marcowego i kwietniowego posiedzenia miałoby się również przełożyć na dalszą deprecjację dolara amerykańskiego, który na początku nowego tygodnia jest najsłabszy od września 2018 roku.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here