Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejPanika na rynkach trwa kolejny tydzień, choć widać niewielkie światło w tunelu. Przecena w poniedziałek nastąpiła po gwałtownym wzroście liczby ofiar śmiertelnych spowodowanym przez koronawirusa i braku zgody Kongresu na plan pomocy Amerykanom, który miał według szacunków wynieść nawet 2 biliony dolarów. Ta wiadomość nie spodobała się prezydentowi USA, Donaldowi Trumpowi, który w ostrych słowach wyraził swoje oburzenie. Tymczasem akcje w USA odbijają ponad 5% we wtorek po silnych spadkach, a dolar amerykański ulega nieznacznej deprecjacji.


Donald Trump: Kongres musi zatwierdzić umowę

kongresKongres musi dziś zatwierdzić porozumienie, bez dwóch zdań. Im dłużej to potrwa, tym trudniej będzie postawić na nogi naszą gospodarkę. Amerykańscy pracownicy zostaną skrzywdzeni! – oznajmił we wtorek prezydent USA Donald Trump.

W poniedziałek wieczorem sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin i lider mniejszości Senatu Chuck Schumer stwierdzili, że mają nadzieję, że we wtorek zostanie osiągnięte ostateczne porozumienie.

Fed jako pożyczkodawca ostatniej instancji dla gospodarki – BMO

Według ekonomistów z BMO Capital Markets tradycyjna rola Fed jako „pożyczkodawcy ostatniej instancji” dla systemu bankowego szybko zmieniła się pożyczkodawcę ostatniej instancji dla gospodarki.

Fed stwierdził, że pandemia koronawirusa powoduje ogromne problemy w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. W ich ocenie należy podjąć agresywne wysiłki w sektorze publicznym i prywatnym, aby ograniczyć utraty miejsc pracy i dochodów oraz promować szybkie ożywienie po ustąpieniu zakłóceń – napisano w raporcie.

Fed chce się upewnić, że oczekiwany skurcz gospodarczy w marcu i drugim kwartale nie ulegnie pogorszeniu, ponieważ proces tworzenia kredytu i rynki kredytowe stały się dysfunkcyjne. Bank chce także zapewnić solidne ożywienie po ustąpieniu kryzysu COVID-19 – dodano.

Fed: Dolar zmienia sytuację – ANZ

Gdy USA nasilają walkę z COVID-19, Fed wprowadził nieograniczone QE i ogłosił pakiet finansowania w wysokości 300 mld USD na wsparcie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Mimo tak ogromnego luzowania dolar zareagował wczoraj wzrostem na to ogłoszenie, zauważają ekonomiści z ANZ Research.

Najważniejsze środki ogłoszone w poniedziałek obejmują kupowanie nieograniczonych kwot obligacji, MBS i CMBS oraz 300 mld USD na finansowanie dużych korporacji, MŚP i gospodarstw domowych – wskazano w raporcie.

W czasach kryzysu status waluty rezerwowej dolara amerykańskiego i globalny popyt na fundusze dolarowe sprawiają, że sytuacja USA różni się nieco od innych krajów z deficytem na rachunku bieżącym.

Będziemy obserwować, czy taka forma QE utrzyma siłę USD w miarę rozwoju ekspansji budżetowej – podsumowano.

We wtorek awersja do ryzyka nadal dominuje na rynkach finansowych. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrasta o 10%. Z drugiej strony główne indeksy Wall Street otworzyły się luką wzrostową po tym, jak kontrakty S&P 500 osiągnęły przed sesją górną granicę limitu CME Group. Czy dziś znowu będzie zielono na amerykańskich parkietach?

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs indeksu S&P 500 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu S&P 500 na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here