Naga Markets


Amerykański prezydent zdecydował się nałożyć cła w wysokości około 50 mld USD na chiński import. Ruch ten doprowadzi najprawdopodobniej do eskalacji napięcia pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji, pochodzi ona z dwóch źródeł znajdujących się blisko Trumpa.

Łączna kwota nałożonych ceł ma wynieść blisko 50 mld USD. Zgadza się to z zapowiedziami z kwietnia. Trump nie ugiął się przed groźbą pogorszenia stosunków z Chinami. Nowe cła skupiły się głównie na elektronice. Jest to branża, w której Chińczycy usilnie starają się stać światowymi liderami.

Podczas czwartkowego spotkania z Donaldem Trumpem udział wzięli Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin, Sekretarz Handlu Wilbur Ross oraz Przedstawiciel Handlu USA Robert Lighthizer. Doradca ekonomiczny Larry Kudlow, który w poniedziałek dostał ataku serca, nie wziął udziału w spotkaniu.

Dziś USA ma opublikować zaktualizowaną listę produktów chińskich objętych cłem. Według Białego Domu nowe opłaty mają wejść w życiu „niebawem”, na razie dokładna data nie jest znana. Możliwe, że cła będą wprowadzane fazami, tak wynika ze źródeł pochodzących z Białego Domu. Na liście znajdzie się prawdopodobnie większość z 1300 produktów, które znalazły się w pierwszym szkicu opublikowanym w kwietniu.

Deficyt handlowy z Chinami jest jednym z największych zmartwień Trumpa


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here