Naga Markets3 listopada 2020 r. a więc za niespełna dwa miesiące odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Ubiegający się o reelekcję Donald Trump postanowił wykorzystać w swej kampanii konflikt między USA a Chinami. Zapowiedział on bowiem, że zamierza ograniczyć stosunku gospodarcze z Państwem Środka. Zapowiedzi te z pewnością nie spodobają się wielu przedsiębiorcą.

  • Trump zamierza ograniczyć stosunki gospodarcze USA z Chinami
  • Amerykański prezydent zamierza opodatkować amerykańskie firmy tworzące miejsca pracy poza granicami USA

Trump grozi amerykańskim korporacjom wysokimi podatkami

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zamierza ograniczyć stosunki gospodarcze USA z Chinami.Zagroził on nawet ukaraniem wszelkich amerykańskich firm, które tworzą miejsca pracy za granicą oraz zakazem zdobywania kontraktów federalnych tym, którzy prowadzą interesy w Chinach.

– Będziemy produkować nasze strategiczne produkty w Stanach Zjednoczonych, będziemy tworzyć ulgi podatkowe “made in America” i sprowadzać nasze miejsca pracy z powrotem do Stanów Zjednoczonych oraz będziemy nakładać cła na firmy, które opuszczają Amerykę, aby tworzyć miejsca pracy w Chinach i innych krajach – powiedział Trump na poniedziałkowej konferencji prasowej Białego Domu wskazując, iż che, by firmy, które nie nie chcą tworzyć miejsc pracy i produkować swoich towarów na terenie USA, sprowadzając je do kraju zza granicy powinny zapłacić duże podatki

– Zabronimy zawierania kontraktów federalnych z firmami, które zlecają produkcję w Chinach i pociągniemy Chiny do odpowiedzialności za dopuszczenie do rozprzestrzeniania się wirusa na całym świecie – zapowiedział Trump dodając, że Stany Zjednoczone skończą z poleganiem na Chinach.

Amerykański prezydent przeciwny jest także temu, by Chińczycy budowali takie wojsko, jakie budują teraz i używali amerykańskich pieniędzy, żeby je zbudować. Póki co, nie powiedział on jednak, kiedy wdroży tę politykę.

Donald Trump starał się uczynić z Chin temat roku, przedstawiając swojego głównego kontrkandydata w wyścigu o fotel prezydencki jako pachołka Pekinu i obwiniając Państwo Środka o wybuch globalnej pandemii. Sondaże wskazują jednak na powszechną dezaprobatę społeczną dla sposobu, w jaki prezydent radzi sobie z koronawirusem.

– Jeśli Biden wygra, Chiny wygrają, bo Chiny będą właścicielem tego kraju. To najważniejsze wybory w naszej historii. Pod moją administracją uczynimy z Ameryki mocarstwo produkcyjne świata i zakończymy raz na zawsze naszą zależność od Chin – oświadczył Trump.

Kurs dolara jednym z największych wygranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 14:00 zauważymy, że dolar amerykański umacnia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w relacji do franka szwajcarskiego.

Dane z godz. 14:00 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara rośnie po raz pierwszy od 8. tygodni

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że kurs dolara amerykańskiego osuwał się w stosunku do dolara kanadyjskiego nieprzerwanie przez osiem ostatnich tygodni. Wskutek tej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 1,3333 i dotarł aż do 1,2985, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko trwająca obecnie aprecjacja amerykańskiej waluty będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby dotrzeć nawet do 1,3333.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

USDCAD Weekly

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here