Naga MarketsWedług informacji, które w dniu 12 września potwierdził zarówno Biały Dom, jak i amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA), w ciągu zaledwie miesiąca z amerykańskiego rynku mają zniknąć elektroniczne papierosy smakowe. W środowisku entuzjastów kryptowalut w USA pojawiły się spekulacje, że amerykańskie władze równie szybko mogą zakazać także Bitcoina.


Trump i FDA zakażą smakowych e-papierosów

Donald Trump zapowiedział, że jego administracja zaproponuje wprowadzenie zakazu papierosów elektronicznych o smakach innych niż naturalnego tytoniu. Opracowaniem wytycznych dotyczących wycofania z rynku tego typu produktów ma się zająć FDA, co potwierdził sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej Alex Azar przed spotkaniem z prezydentem w środę 12 września. „Administracja prezydenta Trumpa daje jasno do zrozumienia, iż zamierzamy oczyścić rynek smakowych papierosów elektronicznych by odwrócić budząca nasze poważne obawy epidemię używania e-papierosów  wśród młodzieży, co odbija się na dzieciach, rodzinach, szkołach i społecznościach.”


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.


Zdaniem Trumpa problem palenia papierosów elektronicznych przez młodzież stał się na tyle poważny, że chciałby uświadomić rodzicom skalę problemu. „Ludzie zwrócą uwagę na to, co mówimy i rodzice będą o wiele bardziej srodzy wobec swoich dzieci.” Do akcji włączyła się także pierwsza dama – Malenia Trump, która na Twitterze zamieściła swoje komentarze na temat swoich obaw związanych z tym problemem.  Reakcja Trumpa jest związana także z dochodzeniami prowadzonymi przez departament zdrowia związanymi ze zwiększeniem się liczby chorób dróg oddechowych na skutek wapowania.

Po e-papierosach przyjdzie kolej na Bitcoina?

Pomimo tego, iż mający wejść w życie zakaz sprzedaży smakowych e-papierosów związany jest z kwestiami zdrowotnymi i nie należy przypisywać go impulsywnemu sposobowi działania typowego dla Donalda Trumpa, w amerykańskiej branży kryptowalut pojawiły się opinie, że prezydent może wykorzystać swoje uprawnienia wykonawcze do tego, by zakazać Bitcoina. Takiego zdania jest np. Tom Lee – współzałożyciel Fundstrat Global Advisors:

„Te kwestie nie są ze sobą powiązane, ale pokazuje to, że Biały Dom może wydać nakaz wykonawczy, na mocy którego może zakazać cokolwiek zechce. I może nawet zakazać Bitcoina. […] Nie spodziewam się, że tak się stanie, ale przy obecnym składzie Białego Domu niczego nie można wykluczyć i wszystko jest możliwe.”

Wiadomo natomiast, że Donald Trump jest krytycznie nastawiony do Bitcoina, co wyraził w jednym ze swoich tweetów:

„Nie jestem fanem Bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna, są one są praktycznie puste. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here