Naga MarketsDonald Trump, prezydent USA

Donald Trump pojawił się z wizytą w Londynie, gdzie spotkał się między innymi z królową Elżbietą II. Zanim jednak pojawił się na bankiecie, przekazał Brytyjczykom wiadomość na Twitterze dotyczącą Brexitu.

Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię wciąż się przeciąga, a ponadto swoją rezygnację zapowiedziała Theresa May, premier UK, której celem było przeprowadzenie “rozwodu”. Amerykański prezydent wizytujący Londyn jest widocznie zniecierpliwiony tym faktem. Wczoraj wezwał Brytyjczyków do zrzucenia “kajdan” członkostwa w Unii Europejskiej i zadeklarował chęć zawarcia umowy handlowej.

Biały Dom w wydanym oświadczeniu stwierdził, że prezydent popiera Brexit „realizowany w sposób, który nie wpłynie na globalną stabilność gospodarczą i finansową, a jednocześnie zapewni niezależność Wielkiej Brytanii”.

Boris Johnson faworytem Trumpa

Dziś będzie miało miejsce spotkanie Trumpa z Theresą May, a także brytyjskimi biznesmenami. Warto zauważyć, że Trump nie popiera działań obecnej brytyjskiej premier, uważa bowiem, że umowa z UE mogłaby ograniczyć ewentualne porozumienie handlowe z USA, które byłoby o wiele szersze w przypadku hard Brexitu.

Mając na uwadze powyższe, faworytem Donalda Trumpa na nowego premiera jest obecnie Boris Johnson, były sekretarz spraw zagranicznych, który w przypadku konieczności zobowiązał się do wyprowadzenia Wielkiej Brytanie z Unii Europejskiej bez żadnych zobowiązań.

Zobacz też: Brexit: Funt szterling pokazuje historię trzyletniej kariery Theresy May

W przypadku wspólnej konferencji prasowej Theresy May i Donalda Trumpa istnieje szansa, na odniesienie amerykańskiego prezydenta do brytyjskiej polityki, a uwagi mogą okazać się kontrowersyjne. Jak na razie nie wiadomo jeszcze czy Trump spotka się z Johnsonem i Faragem. Gdyby jednak miało do tego dojść, dzisiejsze popołudnie stanowi najbardziej prawdopodobny termin.

Kurs funta znajduje wsparcie przy 1,2600

Notowania funta do dolara nakreśliły testowały pod koniec ubiegłego tygodnia kluczowe wsparcie przy 1,2600. Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, tam też utworzyła się bycza świecy z długim knotem, po której notowania rosną na początku obecnego tygodnia. Dziś cena testuje 10-dniową EMA, która może sprawdzić się w roli dynamicznego oporu. Opór horyzontalny znajdziemy natomiast w okolicach 1,2772.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 4 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here