Naga MarketsIndeks S&P 500 stracił ponad 1 proc.. Trump wstrzymuje rozmowy nt. pakietu stymulacyjnegDonald Trump zakończył rozmowy z liderami Demokratów na temat nowego pakietu stymulacyjnego. Prezydent USA powiedział, że gdy tylko zwycięży w listopadowych wyborach, od razu wprowadzi ustawę mającą na celu pomóc pracującym Amerykanom i małym firmom. Indeks S&P 500 zareagował na tę wiadomość ostrym spadkiem odbijając od oporu w okolicach 3400 pkt.

  • Prezydent USA zerwał negocjacje z Demokratami ws. pakietu stymulacyjnego
  • Ustawa pomocowa ma wejść w życie dopiero po wyborach
  • Trump apeluje o zatwierdzenie wsparcia dla linii lotniczych i ochronę wypłat

Trump wstrzymuje negocjacje, ale chce pomóc?

– Poinstruowałem moich przedstawicieli, aby przestali negocjować do czasu po wyborach, kiedy to natychmiast po moim zwycięstwie przekażemy główną ustawę stymulującą, która skupia się na ciężko pracujących Amerykanach i małych firmach – napisał na Twitterze.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Jednakże, do utrzymania ożywienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych  niezbędne jest dodatkowe wsparcie fiskalne, uważają ekonomiści i analitycy, którzy wypowiadali się w ostatnich dniach. Także szef Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell zaapelował wczoraj do Kongresu o przyjęcie bodźców fiskalnych. Powell uważa, że zaniechanie działania może mieć “tragiczne” konsekwencje.

Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że gotowość Trumpa do odejścia od negocjacji pokazuje, iż „Biały Dom jest w całkowitym nieładzie”. Pelosi powiedział wcześniej Demokratom Izby Reprezentantów podczas telekonferencji, że na myślenie Trumpa mogą wpływać sterydy, które przyjmuje w celu leczenia infekcji koronawirusem.

Tracący w sondażach przedwyborczych Trump chcąc umocnić swoją pozycję opublikował niedawno kolejnego tweeta. Zaapelował w nim do Izby Reprezentantów i Senatu o “NATYCHMIASTOWE” zatwierdzenie wsparcia płacowego dla linii lotniczych oraz programu ochrony wypłat dla małych firm wartego 135 mld dolarów. Pieniądze na tel cele miałyby pochodzić ze środków gwarantowanych przez ustawę Cares.

S&P 500 próbuje odrobić straty

Do czasu informacji przekazanych przez Trumpa, notowania amerykańskiego indeksu S&P 500 wyznaczały nowe maksima. Wystarczyło zaledwie pół godziny, by wymazać cały zyski sesji i zepchnąć ceny do poziomów z ubiegłego tygodnia.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie 30-minutowym powyżej, kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 odrabiają dziś straty. Na razie jednak byki są dopiero w połowie drogi do wczorajszych maksimów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here