Naga MarketsDonald Trump i Jerome PowellNie od dziś wiadomo, że Donald Trump jest wielkim zwolennikiem niskich stóp procentowych. Wielokrotnie krytykował on bowiem Rezerwę Federalną za cykl podwyżek, który obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Zarzucił on nawet, że gdyby nie to, amerykańskie indeksy giełdowe mogłyby być obecnie notowane nawet 5-10 tys. pkt wyżej.


Mimo niedawnej obniżki stóp procentowych, amerykański prezydent domaga się kolejnych cięć… nawet o 100 punktów bazowych. Jego zdaniem to właśnie polityka monetarna Rezerwy Federalnej odpowiedzialna jest za obecną kondycję dolara amerykańskiego.

Może Cię zainteresować: Trump: „Głupki” z Fedu powinni obniżyć stopy procentowe do zera lub jeszcze niżej

Goldman Sachs oskarża Trumpa o umocnienie dolara

Zgoła odmienne zdanie ma natomiast Zach Pandl z Goldman Sachs Group Inc. Uważa on bowiem, że wojna handlowa jaką obecnie prowadzi administracja Trumpa z Chinami, ma większy wpływ na wartość dolara niż stanowisko Rezerwy Federalnej.

– Fed nie jest obecnie największym czynnikiem wpływającym na wartość dolara. Dane pokazują odpływy inwestycji z prawie każdego kraju, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, kierując się w sierpniu do obligacji w “klasycznym locie do jakości”, który również umocnił dolara – przyznaje Pandl.

Czytaj również: Trump rozważa tymczasową umowę z Chinami by złagodzić konflikt

Słabość dolara będzie prawdopodobnie “stosunkowo krótkotrwała”

Jego zdaniem słabość dolara amerykańskiego jaką obserwowaliśmy w trakcie czwartkowej sesji i jaką obserwujemy również dziś będzie prawdopodobnie “stosunkowo krótkotrwała”. Zwraca on bowiem uwagę, że zarówno Stany Zjednoczone, jak i Chiny “są zainteresowane rozmowami w najbliższym czasie, a to może prowadzić do dalszych pozytywnych wiadomości w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ale nadal widzimy bardzo wysoko postawioną poprzeczkę do osiągnięcia jakigokolwiek trwałego porozumienia. Wątpimy, czy jesteśmy na ścieżce de-eskalacji”.

Zobacz także: Amerykanie nie wierzą w politykę taryfową Trumpa!

Podczas gdy ostatni optymizm w rozmowach handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami przyczynił się do poprawy nastrojów związanych z ryzykiem na świecie i spowodował, że jen w ostatnich dniach nie osiągał dobrych wyników, Pandl twierdzi, że większość inwestorów powinna trzymać w swoich portfelach japońską walutę ze względu na jej status.

– Ciężko jest znaleźć niedowartościowane bezpieczne aktywa na światowych rynkach, przyjrzeć się dochodom z obligacji lub dochodom ze Skarbu Państwa. Jen naprawdę krzyczy jako jeden z głównych aktywów, który jest nadal tani i powinien dobrze funkcjonować w okresie spowolnienia gospodarczego. Jen ma do odegrania rolę dla większości inwestorów walutowych, albo kierunkowo, albo jako zabezpieczenie innych ryzykownych aktywów – dodał Pandl.

Kurs dolara traci drugą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego poziomu oporu, gdzie już wczoraj ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do spadków.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPozorowane działania EBC – Mario Draghi “sztucznym gołębiem”?
Następny artykułKursy walut NBP w piątek, 13 września 2019. Kurs dolara i frank mocno w dół, euro stabilne, a funt odrabia przed weekendem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here