Naga MarketsPo godzinie 19.30 naszego czasu, Donald Trump ma zaprezentować swoje stanowisko w sprawie reformy podatkowej. Wall Street Journal (WSJ) powołuje się na źródła sugerujące, że amerykański prezydent bardzo silne cięcie mające pobudzić gospodarkę. Rynki w reakcji na pogłoski wyraźnie umocniły USD.


Z 39,6% do 15% i mniejsza danina od zagranicznych zysków?

WSJ informował już wczoraj o planach, które Donald Trump ma przedstawić w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. Jeżeli pogłoski się potwierdzą to, usłyszymy zapowiedź cięcia jednego z podatków korporacyjnych z 39,6% do 15% oraz ograniczenia podatków od zagranicznych przychodów międzynarodowych korporacji. Magazyn nie podaje jednak dalszych szczegółów zaznaczając, że debata w sprawie ostatecznego pakietu reform cały czas się toczy.

Sekretarz Departamentu Skarbu, Steven Mnuchin w rozmowie z dziennikarzami CNBC potwierdził za wczasu, że dziś zostanie ogłoszona obniżka podatków. Pisaliśmy o tym tutaj.

Informacja spowodowała, że od wtorkowych dołków odbijał między innymi indeks dolara amerykańskiego (DXY), a wybrane majorsy wyraźnie się umacniały. Rynki czekają bowiem na jakiekolwiek potwierdzenie przedwyborczych obietnic prezydenta, co z automatu przełoży się na aprecjację. Ta bardzo mocno uwidoczniła się między innymi na USD/JPY, na kilkanaście godzin przed podsumowaniem posiedzenia polityki pieniężnej BoJ:

USD/JPY D1

Wszystko wskazuje na to, że Bank Japonii pozostawi stopy procentowe bez zmian, nie modyfikując również wyraźniej swojej polityki pieniężnej – nie powinien więc mocniej zaburzyć odbicia obserwowanego na USD/JPY. Co do posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego analitycy wierzą, że jest zbyt wcześnie na zmianę instrukcji wyprzedzających i poważniejsza zapowiedź zmian pojawi się dopiero w czerwcu.

Dolar bardzo dobrze radzi sobie również wobec walut Antypodów – na AUD/USD i NZD/USD obserwujemy trzeci dzień niezwykle dynamicznej deprecjacji pokonującej istotne poziomy wsparć. Obie waluty znalazły się na kilkumiesięcznych minimach.

Podsumowanie środowej sesji – głośno o polskich regulacjach rynkowych

Sprawdź o czym w trakcie sesji z 26 kwietnia informował portal Comparic.pl:

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Dwa banki centralne i sporo w kalendarzu – przygotowanie do czwartkowego handlu

Po relatywnie pustym kalendarzu makroekonomicznym w pierwszej połowie tygodnia, czwartek przyniesie zdecydowanie więcej „atrakcji”. Pierwsze z nich już w godzinach nocnych, gdy pojawi się decyzja w sprawie stóp procentowych Banku Japonii. Europejski poranek to natomiast kilka odczytów inflacyjnych, a już o 13:45 decyzja w sprawie stóp procentowych EBC i o 14:30 konferencja prasowa z udziałem Mario Draghi’ego.

Źródło: pl.investing.com

W międzyczasie poznamy prognozy polskiej inflacji oraz dane z USA dotyczące zamówień na środki trwałe oraz bilansu handlowego. Na koniec emocjonującej sesji, po 16:00 pojawią się wyniki indeksu podpisanych umów kupna nieruchomości mieszkalnych.

EUR/USD D1 – przed posiedzeniem EBC


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here