Naga MarketsDonald Trump, USA
Prezydent USA, Donald Trump

Chwilę trzeba było poczekać na kolejną reakcję prezydenta USA w sprawie drożejącej ropy naftowej, ale w końcu ją otrzymaliśmy. Dziś na twitterze Donald Trump wyraził swoją opinię odnośnie cen ropy pisząc, że notowania znajdują się za wysoko. Dodał również, że rynek jest zbyt wrażliwy na takie wzrosty i OPEC powinien odkręcić kurek z ropą.


W rezultacie tweeta oraz wczorajszych danych o zapasach surowca, które pokazały wzrost o 2,8 mln baryłek przy oczekiwanym przez rynek spadku zapasów o -2,5 mln baryłek, notowania czarnego złota spadają dziś o 1,7 proc. w okolice 58 USD za baryłkę.

Jest to już druga interwencja prezydenta Stanów Zjednoczonych odnośnie drożejącej ropy i działań OPEC oraz sojuszników kartelu w ostatnim czasie. Wcześniejszy tweet Trumpa chwilowo zatrzymał wzrost cen ropy pod poziomem 57 USD za baryłkę. Następnie w rezultacie dalszych działań kartelu i deklaracji Rosji, że spełni ona zakładane wcześniej poziomy cięcia wydobycia już wkrótce, notowania WTI wspięły się powyżej 60 USD.

Notowania baryłki WTI. Źródło: platforma Conotoxia.

Obecnie rynek może zacząć się obawiać tego, czy prezydent USA nie przejdzie od słów do czynów, ponieważ już raz deklarował, że będzie w stanie zalać rynek ropą z amerykańskich rezerw surowca. Donaldowi Trumpowi nie podobają się tak wysokie ceny ropy, ponieważ zabierają one pieniądze z kieszeni Amerykanów. Zamiast wydawać środki na konsumpcję, to muszą płacić więcej na stacjach paliw.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here