Naga MarketsWeChat i TikTok zbanowany przez Trumpa. Rośnie napięcie na linii USA-ChinyDonald Trump wytacza kolejne działa w ataku technologicznym na Chiny. Dwa podpisane przez prezydenta USA zarządzenia wykonawcze zakazują amerykańskich transakcji z dwiema popularnymi chińskimi aplikacjami. Mowa tu o aplikacji TikTok należącej do ByteDance oraz WeChat, której właścicielem jest Tencent. Decyzja Trumpa wzmaga napięcie na linii USA-Chiny. Na giełdzie w Hongkongu, Tencent tracił dziś ponad 10 proc.

  • Donald Trump zakazuje transakcji z aplikacjami WeChat i TikTok 
  • Prezydent USA powołuje się na zagrożenia bezpieczeństwa narodowego
  • Spółka Tencent, właściciel WeChat traciła dziś ponad 10 proc.

Trump banuje TikTok i WeChat

Najnowsze zarządzenia Donalda Trumpa mają obowiązywać za 45 dni począwszy od 6 sierpnia 2020 r. Stany Zjednoczone w ten sposób starają się ograniczyć technologiczną potęgę Chin.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Wydane zarządzenia są dość niejasne i mylące ponieważ mówią, że sekretarz stanu Wilbur Ross nie określi, jakie transakcje są uwzględnione do tego czasu. Nadal nie jest też pewne, jak zarządzenia wykonawcze wpłyną na działalność aplikacji w Stanach Zjednoczonych lub w innych holdingach Tencent.

Trump w zarządzeniach powołuje się na międzynarodową ustawę o nadzwyczajnych uprawnieniach ekonomicznych i ustawę o narodowych sytuacjach kryzysowych. Chodzi przede wszystkim o to, że producenci aplikacji muszą współpracować z chińskimi służbami bezpieczeństwa.
– Aplikacja [TikTok] może być wykorzystywana jako narzędzie dezinformacji w interesach Komunistycznej Partii Chin – oświadczył amerykański prezydent.

Należy zauważyć, że nazywanie operacji aplikacji w Stanach Zjednoczonych stanem wyjątkowym jest aktem, który jest wysoce bezprecedensowy, a legalność nakazów będzie prawdopodobnie kwestionowana.

ByteDance obecnie sprzeciwia się lipcowej decyzji rządu Indii o zablokowaniu TikTok wraz z 59 innymi aplikacjami. Podobnie jak Stany Zjednoczone, Indie również wymieniły obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego związane z gromadzeniem danych użytkowników.

Tencent na giełdzie w Hongkongu tracił dziś ponad 10%

Notowania spółki Tencent, właściciela WeChat od ponad miesiąca poruszają się w zakresie między wsparcie w obrębie 510 a oporem przy 565 HKD. Konsolidacja ta powstała po silnym ruchu wzrostowym.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wiadomość o “zbanowaniu” WeChat sprawiła, że Tencent stracił dziś ponad 10 proc., co zaprowadziło kurs spółki na ponad miesięczne minima. Jednakże, część tych strat została już zniesiona, a cena akcji wróciła do zakresu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here