kurs dolara, euro, funta i frankaZłoty z pewnością nie pozwala nudzić się inwestorom. We wtorek kurs euro i franka wybijały nowe roczne maksima (CHFPLN pokonał 4 zł), aby jeszcze tego samego dnia silniej korygować. W tym samym czasie kurs dolara powraca nad 3,88 zł korzystając z zapowiedzi Donalda Trumpa, a funt próbuje się utrzymywać nad 4,67 zł. W środę, 14 sierpnia, o godzinie 09:10, kursy walut przentują się następująco: euro kosztuje 4,3370 zł, dolar 3,8802 zł, funt 4,6801 zł i frank 3,9789 zł.

  • Notowania euro (EURPLN) rysowały nowe maksima, a następnie silnie korygowały
  • Frank szwajcarski (CHFPLN) wybijał 4 zł, jednak silnie korygował po spadku awersji do ryzyka
  • Cena dolara (USDPLN) zyskiwała dzięki zapowiedziom wycofania się z części ceł przez USA
  • Funt (GBPPLN) powraca nad 4,67 zł i próbuje utrzymać się nad wielomiesięcznymi minimami

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3370 Euro
USDPLN 3,8802 dolar
GBPPLN 4,6801 funt
CHFPLN 3,9789 frank

Kurs dolara ponownie powyżej 3,88 zł. Trump wspiera USDPLN

W związku z informacją o wycofaniu się z części ceł na chińskie towary przez administrację USA, kurs dolara silnie zyskuje na rynkach międzynarodowych od wtorku wieczora. W efekcie notowania USDPLN zyskiwały 0,45%, a w środę kontynuują aprecjację i pokonują majowe szczyty oraz poziom 3,88 zł.

Tegoroczne maksima zostały wyznaczone na początku miesiąca na wysokości 3,90 zł. Jeżeli jednak awersja do ryzyka związana z wojną handlową będzie maleć, polska złotówka powinna mieć szansę na korektę wzrostową, w efekcie czego poziom nie zostanie ponownie przetestowany.

kurs dolara USDPLN 14 sierpnia 2019
Dolar silnie zyskuje dzięki Trumpowi. Kurs USDPLN D1

Kurs franka (chwilowo) powyżej 4 zł. CHFPLN nie utrzymał nowych maksimów

Chociaż kurs franka we wtorek przebijał poziom 4 zł, to w związku z wieczornymi rewelacjami i odpływem kapitału z bezpiecznych przystani (do których obok złota należy szwajcarska waluta), CHF tracił na międzynarodowych rynkach, w tym do polskiego złotego (CHFPLN). W efekcie sesja zamykała się pod poziomem 3,98 zł, a w środowe przedpołudnie cena balansuje na jego granicy.

W momencie gdy środki odpływają z bezpiecznych przystani, powracają do aktywów bardziej ryzykownych, w tym walut krajów wschodzących (z ang. EM). Do takich należy również złotówka, która zdaniem analityków może liczyć na korektę wzrostową.

kurs franka CHFPLN 14 sierpnia 2019
Frank testował poziomy nad 4 zł, musiał jednak uznać wyższość złotego. Kurs CHFPLN D1

Kurs euro na nowych szczytach, EURPLN Jednak również oddawał zyski

Nowe tegoroczne maksima we wtorek wybijał również kurs euro, który pokonywał poziom 4,345 zł. Podobnie jednak jak w przypadku CHFPLN, notowania EURPLN przed końcem sesji wyraźniej słabły i dzień zamykał się pod ważnym oporem. Środa to jednak kontynuacja aprecjacji, w efekcie czego kurs euro znowu podchodzi w okolice 4,34 zł.

kurs euro EURPLN 14 sierpnia 2019
Euro korygowało we wtorek, w środę nie daje jednak za wygraną i ponownie rośnie. Kurs EURPLN D1

Funt powraca nad 4,67 zł. Kurs GBPPLN wreszcie doczeka się silniejszej korekty?

Ze wzmożonej zmienności rynkowej we wtorek korzystał również kurs funta, który w stosunku do złotego odbijał o 0,3% i powracał nad minima 4,67 zł. Buduje to szansę na silniejszą korektę wzrostową GBPPLN, który w ostatnich miesiącach nie może liczyć na zaufanie kupujących.

kurs funta GBPPLN 14 sierpnia 2019
Funt odbijał dwa dni z rzędu i odsuwa się od wielomiesięcznych dołków. Kurs GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here