Naga MarketsS&P 500 na historycznym szczycie. Trump ogłasza "potężną terapię" na COVID-19Rynek akcji korzysta dziś z pozytywnego sentymentu, który napędza nadzieja na leczenie koronawirusa. Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 wyznaczyły historyczny szczyt, a Donald Trump powiedział, że Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła leczenia koronawirusa osoczem krwi pobranym od ozdrowiałych pacjentów. Oświadczenie Prezydenta USA pojawiło się w przededniu Narodowej Konwencji Republikanów, na której Trump będzie nominowany do kierowania swoją partią przez kolejne cztery lata.

  • Trump ogłosił, że FDA zatwierdziła leczenie chorych na COVID-19 osoczem ludzi ozdrowiałych
  • Rynki pozytywnie przyjęły tę informację
  • Kontrakty terminowe na indeks S&P 500 wyznaczyły rekordowy poziom

Trump ogłasza “potężną terapię”

FDA potwierdziła, że oczyściła osocze ozdrowiałych do stosowania u niektórych pacjentów i ogłosiła tzw. tak zwane “zezwolenie na użycie w sytuacjach nadzwyczajnych”. Posunięcie to ułatwiłoby otrzymanie leczenia, które Trump promował, mimo że badania potwierdzające jego korzyści nie zostały jeszcze zakończone.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– To potężna terapia. Dzisiejszy krok radykalnie rozszerzy dostęp do tego leczenia – powiedział Donald Trump w niedzielę na konferencji prasowej w Białym Domu.

Terapia osoczem ozdrowiałych nie przeszła jeszcze pełnego zestawu badań klinicznych, które zwykle wymagane są przy lekach zatwierdzanych przez FDA. Jak jednak mówił Trump, Agencja uznała terapię za “bezpieczną” i “bardzo skuteczną”.

– Osocze ozdrowiałych było wypróbowanym i skutecznym leczeniem w poprzednich epidemiach – powiedział amerykański sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej Alex Azar.

– Rynki otwierają się dziś rano w pozytywnych nastrojach na froncie leczenia po tym, jak FDA zezwoliła na stosowanie osocza krwi osób, które przeżyły COVID-19, do leczenia chorych pacjentów. To nie jest lekarstwo na koronawirusa, na które liczy cały świat, ale jest to kolejny pozytywny krok pomagający pacjentom w odzyskaniu zdrowia i szybszym postawieniu ludzi na nogi – powiedział Stephen Innes, główny strateg ds. Rynków globalnych w AxiCorp.

Kontrakty na S&P 500 – po pandemii nie ma śladu

Ostatni tydzień sierpnia na rynku kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 otworzył się na historycznym szczycie. Oznacza to wymazanie wszystkich strat po trwającym ponad miesiąc osunięciu, które rozpoczęło się 20 lutego br.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 – wykres dzienny

Zobaczymy teraz czy kupującym uda się pokonać okrągły poziom 3400 pkt na koniec poniedziałkowej sesji. Na zielono świecą dziś także indeksy europejskie i azjatyckie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here