Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejMimo, że Donald Trump dość mocno angażuje się ostatnio w konflikty handlowe m.in. z Chinami, Meksykiem czy Indiami, to nie zapomina jednak o zbliżających się wielkimi krokami wyborach prezydenckich w USA. Już w przyszłym roku ubiegać się on będzie bowiem o reelekcję. Rozpoczynając swoją kampanie prezydencką, amerykański przywódca postanowił…postraszyć nieco rynki.


Trump albo krach

Za pośrednictwem twittera, a więc w doskonale znany sobie sposób, Donald Trump poinformował, że jeżeli tylko w przyszłym roku nie zostanie on wybrany na drugą kadencję, to giełdy dotknie krach jakiego jeszcze nie było:

– Trumponomika działa, bije rekordy i ma przed sobą świetlaną przyszłość… Jeśli jednak w 2020 roku na fotelu prezydenta zasiądzie ktoś inny, niż ja (znam konkurencję), dojdzie do krachu na giełdzie, jakiego jeszcze nie było! Warto, by Ameryka pozostała wielka – napisał amerykański prezydent.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że za kadencji Donalda Trumpa obniżono podatki dla firm, wprowadzono nowe i podwyższono już istniejące cła oraz uruchomiono wiele projektów infrastrukturalnych. To wszystko sprawiło, że amerykańskie indeksy pną się do góry. Na szczególną uwagę zasługuje także sytuacja na rynku pracy w USA, gdzie bezrobocie jest najniższe od grudnia 1969 roku.

Gdyby nie Fed amerykańskie indeksy byłyby 5-10 tys. pkt wyżej

Okazuje się jednak, że pomimo znacznej aprecjacji amerykańskich indeksów giełdowych, zdaniem Trumpa mogłyby one być obecnie notowane nawet 5-10 tys. pkt wyżej. Amerykański prezydent już w kwietniu br. oskarżył Powella oraz Rezerwę Federalną o niewłaściwe prowadzenie polityki pieniężnej, które ogranicza rozwój krajowej gospodarki oraz zwiększa niepokoje na rynku akcyjnym. Trump sugerował nawet, że podwyżki stóp były „omyłkowe” a proces zacieśniania polityki pieniężnej został „żałośnie” zaplanowany czasowo.

– “Gdyby Fed dobrze wykonał swoją pracę, czego nie wykonał, rynek akcji wzrósłby o 5000 do 10.000 dodatkowych punktów, a PKB byłby znacznie ponad 4% zamiast 3%…” – pisał wówczas Trump.

Trump faworytem bukmacherów

Z przedstawionymi powyżej danymi trudno dyskutować. Dobre dane z amerykańskiej gospodarki są bowiem bezsprzeczne. Coraz większe grono ekonomistów zaczyna jednak zwracać uwagę na ryzyko wystąpienia recesji…i to nawet w przypadku reelekcji Trumpa. Nie zmienia to jednak faktu, że u bukmacherów ma on największe szanse na wygraną w przyszłorocznych wyborach.

Co dalej z Dow Jones i S&P 500

Spoglądając na notowania amerykańskich indeksów: Dow Jones i S&P 500 zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów rynki pokonały techniczne opory, które w chwili obecnej re-testowane są od góry (jako wsparcia). Trwałe odrzucenie tych stref mogłoby otworzyć drogę nawet do dalszej aprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice poprzednich szczytów.

Straty – jak je przezwyciężyć i przekuć w sukces zapisz się na bezpłatny webinar

Dow Jones
Dow Jones
S&P 500
S&P 500

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/CAD: Bank Kanady wesprze siłę dolara kanadyjskiego w najbliższym czasie – CIBC
Następny artykułInflacja 2,4% powodem do niepokoju? Bitcoin znów drożeje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here