Naga MarketsDonald TrumpJuż w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że w odwecie po zestrzeleniu amerykańskiego, bezzałogowego drona zwiadowczego, Donald Trump zatwierdził przeprowadzenie ataków na Iran. Na kilka minut przed samym atakiem postanowił on jednak odwołać całą operację bez wystrzelenia jakiegokolwiek pocisku. Okazuje się jednak, że może to być jedynie chwilowe wstrzymanie a nie całkowita rezygnacja z działań bojowych.


Trump chce rozmawiać, Iran niekoniecznie 

Przedstawiciele władz Iranu przyznali w miniony piątek, że Teheran otrzymał za pośrednictwem Omanu przesłanie od prezydenta Donalda Trumpa z ostrzeżeniem, że atak USA na Iran jest nieuchronny. Wiadomość ta zawierała także wezwanie do rozmów.

– W tym przesłaniu Trump oświadczył, że jest przeciwny jakiejkolwiek wojnie z Iranem i chce rozmawiać z Teheranem o różnych sprawach. (…) Dał krótki czas na odpowiedź, ale natychmiastowa odpowiedź Iranu brzmiała, że to do najwyższego przywódcy (ajatollaha Alego) Chameneia należy decyzja w tej sprawie – powiedział Reutersowi jeden z irańskich oficjeli chcący pozostać anonimowym.

– Daliśmy jasno do zrozumienia, ze nasz przywódca jest przeciwko jakimkolwiek rozmowom, ale że przesłanie zostanie mu przekazane, by podjął decyzję. (…) Jednak powiedzieliśmy przedstawicielowi władz Omanu, że jakikolwiek atak na Iran będzie miał konsekwencje regionalne i międzynarodowe – dodał inny przedstawiciel irańskich władz.

Opcja militarna wciąż możliwa

Niechęć do rozmów sprawiła, że w minioną sobotę amerykański prezydent zapowiedział, iż nałoży na kraj kolejne sankcje na Iran. Działania te mają na celu powstrzymanie władz tego państwa przed uzyskaniem broni jądrowej.

– Nakładamy dodatkowe sankcje na Iran. W niektórych przypadkach poruszamy się powoli, ale w innych szybko. Nie pozwolimy Iranowi zdobyć broni jądrowej. Gdy oni to zaakceptują, będą bogatym krajem, będą bardzo szczęśliwi, a ja będę ich najlepszym przyjacielem – powiedział Trump, wyrażając nadzieję, że “tak się stanie”.

Wyrażając gotowość do deeskalacji napięć między USA i Iranem oraz nadzieję na szybkie zawarcie porozumienia, które wzmocniłoby osłabioną irańską gospodarkę zaznaczył jednak, że wymierzona w Iran operacja militarna “jest zawsze na stole”.

Iran gotowy na eskalację konfliktu

Mimo próby osiągnięcia przez Donalda Trumpa porozumienia z Iranem, ten drugi oświadczył dziś, że posiada możliwości zestrzelania dowolnego amerykańskiego drona szpiegowskiego:

– Wróg wysłał swoje najbardziej zaawansowane technicznie (…) samoloty zwiadowcze do zastrzeżonej strefy i wszyscy widzieli strącenie tego bezzałogowego statku powietrznego. Zapewniam, że taka druzgocząca odpowiedź może być powtórzona znowu i znowu, w każdym momencie, a wróg wie o tym dobrze – napisał komandor irańskiej marynarki wojennej Hossein Chanzadi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSlack IPO: Wartość firmy przekroczyła $24 mld. Akcje sprzedawane 50% wyżej niż oczekiwano
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 24 – 28 czerwca 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here