Naga MarketsKoreańskie media uznały spotkanie Kim Jong Una i Donalda Trumpa za wielki sukces, podkreślając ustępstwa ze strony prezydenta USA i perspektywę nowej ery pokoju i dobrobytu.


Agencja prasowa KCNA poinformowała, że ​​Trump wyraził zamiar powstrzymania ćwiczeń wojskowych i zaoferował gwarancje bezpieczeństwa oraz zniesienie sankcji. Po spotkaniu na konferencji prezydent Trump stwierdził, nie stanie się to natychmiast.

Pierwsze spotkanie pomiędzy przywódcami przebiegło pomyślnie, oboje z wielką radością przyjęli zaproszenia do swoich krajów, pomimo że jeszcze rok temu wzajemna wymiana pogróżek w świetle testów nuklearnych, podsycała obawy o wojnę.

Ważne są działania krok po kroku w celu osiągnięcia pokoju, stabilności i denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego – pisze KCNA.

Trump potwierdził, że zatrzyma operacje wojskowe: „Nie będziemy prowadzić gier wojennych, tak długo jak negocjujemy w dobrej wierze. Jest to dobre z wielu powodów, dodatkowo oszczędzamy mnóstwo pieniędzy. Wiesz ile to kosztuje? Nienawidzę być biznesmenem w takich sprawach ale powtarzam ile to kosztuje.” – tłumaczył prezydent w wywiadzie w stacji Fox News.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Geng Shuang powiedział, że ma nadzieję, że obie strony będą w stanie “uchwycić moment pozytywnych zmian” na półwyspie, aby podjąć konstruktywne kroki  politycznych rozwiązań i promowania denuklearyzacji.

Co miał na myśli Trump?

Administracja Trumpa wcześniej wykluczyła wszelkie ustępstwa bez zaangażowania Korei Północnej, to również zaskoczenie dla Moon Jae-Ina prezydenta Korei Południowej, istnieje zatem małe zamieszanie dotyczące co tak naprawdę obejmuje współpraca militarna.

Oświadczenie wydane po szczycie mówi zaś tylko: „Korea Północna zobowiązuje się działać na rzecz całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego”. Krytycy Trumpa mówią, że prezydent obiecał zbyt dużo a senator republikańska Lindsey Graham nazwała oświadczenie „niedorzecznym”.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo ma pojawić się dziś w Seulu, w czwartek spotka się z ministrami spraw zagranicznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZałożyciel Hotmaila: Kryptowaluty “zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe”
Następny artykułJapońska policja stawia zarzuty górnikom Monero
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here