Naga Marketswojna handlowa USA ChinyDonald Trump przyznał po raz drugi z rzędu, że wojna handlowa z Chinami może zaszkodzić amerykańskiej gospodarce, choć twierdzi, że recesja nie jest na horyzoncie. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Wojna handlowa szkodzi obu stronom konfliktu?

Jestem wybrańcem … więc biorę się za Chiny. Biorę Chiny w wojnie handlowej. I wiesz co? Wygrywamy – powiedział Trump.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy stwierdził, że globalna produkcja gospodarcza może zostać zmniejszona nawet o 0,5% w 2020 r. w wyniku wprowadzenia taryf celnych Trumpa.

-​ Taryfy podnoszą ceny krajowe, zmniejszają siłę nabywczą konsumentów i zwiększają koszty inwestycji biznesowych. Stwierdzono, że realny dochód przeciętnego amerykańskiego gospodarstwa domowego również spadnie o 0,4 procent – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here