Naga MarketsAmerykańskie akcje (S&P 500) mocno w górę! Trump przeznaczy 1 bilion USD na infrastrukturę?Administracja Trumpa przygotowuję plan ożywienia gospodarki po koronawirusie, donoszą źródła zaznajomione ze sprawą. Większość pieniędzy z ponad 1 bln dolarów proponowanych przez Donalda Trumpa miałaby zostać przeznaczone na prace infrastrukturalne, w tym drogi i mosty. Część pieniędzy może trafić na rozbudowę infrastruktury bezprzewodowej 5G oraz poprawę usług internetowych na obszarach wiejskich kraju. Na Wall Street widać dziś optymizm, kontrakty terminowe na indeks S&P 500 zyskują ponad 2,4 proc.

  • Administracja Trumpa podobno pracuje nad planem prac infrastrukturalnych
  • Realizacja planu może ożywić amerykańską gospodarkę po koronawirusie
  • Większość funduszy ma być przeznaczona na drogi i mosty

Nowe drogi i mosty oraz szybszy internet w USA

Podczas swojej prezydentury, Donald Trump przedstawił wiele propozycji dotyczących wydatków na infrastrukturę, a w zeszłym roku uzgodnił plan 2 bilionów dolarów z partią Demokratyczną. Jednak plan ten nie był realizowany.

Prezydent opowiada się za minimalnym wkładem pieniędzy rządowych w plany infrastrukturalne i angażowaniem sektora prywatnego, Z kolei jego rywale z Partii Demokratycznej proponują większość środków rządowych.

– Od czasu objęcia urzędu, prezydent Trump poważnie podchodził do dwupartyjnego pakietu infrastruktury, który odbudowuje nasze rozpadające się drogi i mosty, inwestuje w przyszłościowe gałęzie przemysłu i promuje zapewnienie wydajności – komentował Judd Deere, rzecznik Białego Domu.

Nie wiadomo, w jaki sposób administracja Trumpa sfinansowałaby program, przy czym to właśnie finansowanie było głównym punktem spornym dla poprzednich propozycji infrastrukturalnych przedstawianych przez Trumpa.

S&P 500 dalej pnie się w górę

Byki swą obecność na amerykańskim rynku akcyjnym zaznaczyły już wczoraj testując pozytywnie kluczowy obszar wsparcia 2970 pkt. Dziś natomiast wzrosty są kontynuowane.

Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 – wykres dzienny

Dalsza aprecjacja notowań kontraktów futures na indeks S&P 500 może zaprowadzić je w z powrotem do oporu w pobliżu 3230. Kolejny cel stanowić będą historyczne maksima nieco poniżej 3400 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here