Naga MarketsPlatforma prognoz oparta na Ethereum, Polymarket, zarejestrowała u siebie aż sześciocyfrowe obroty. Wszystko miało miejsce w czasie pierwszej debaty prezydenckiej w USA. Zdaniem użytkowników tę przegrał obecny prezydent Donald Trump.

  • Użytkownicy Ethereum mocno zainteresowali się rynkiem prognoz i debatą wyborczą w USA.
  • Zdaniem osób, które skorzystały z platformy Polymarket, debatę przegrał Trump.

Trump, Biden i Ethereum

Pierwsza debata prezydencka w USA w 2020 r. miała miejsce w tym tygodniu. Zdaniem komentatorów ani Biden, ani Trump jej nie wygrali. Użytkownicy Polymarket uważają jednak inaczej. Są zdania, że nie przyczyni się ona do sukcesu obecnej głowy państwa.

Zakłady dot. wyborów na giełdzie instrumentów pochodnych FTX cieszą się zaś rekordowym zainteresowaniem. Dyrektor generalny platformy stwierdził, że firma zarejestrowała aż ponad 4 miliony USD na tym nowym rynku. Jeśli chodzi o FTX, debata spowodowała zaś aż 10-procentowy spadek ceny kontraktów, które obstawiają sukces Trumpa.

Wolumeny na FTX są zwiększane przez lewarowanie. Na platformach predykcyjnych, które nie oferują dźwigni finansowej, odnotowano skromniejsze, sześciocyfrowe wolumeny. Polymarket odnotował wczoraj przepływ ponad 100 000 dolarów na swoim rynku „Czy Trump wygra wybory prezydenckie w USA w 2020 roku?”. Tam również prawie 55 proc. osób uważa, że ​​Trump nie wygra wyborów.

Ludzie chcą wiedzieć, a nie spekulować

W rozmowie z Cointelegraph, założyciel Polymarket, Shayne Coplan, powiedział, że platforma została zaprojektowana w celu znalezienia odpowiedzi na problemy „ludzi, którzy chcą wiedzieć, a nie tylko spekulować.”

– Moim zdaniem piękną cechą rynków jest ich zdolność do agregowania informacji i syntetyzowania ich w celu uzyskania dokładnych prognoz. Na tym polega odkrywanie cen – agregowanie opinii i wiedzy wszystkich i syntetyzowanie ich w jeden wskaźnik. A to może mieć niesamowitą wartość społeczną i informacyjną – dodał.

Polymarket jest zbudowany na Ethereum (ETH), jednak bada Matic jako rozwiązanie skalujące na okres przejściowy przed wprowadzeniem ETH 2.0.

Pomysły na rynki mogą być przesyłane przez użytkowników Polymarket, a ich kuratorem jest kierownictwo firmy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here