Naga MarketsTrump przegra wybory? Jedna para walutowa może wskazywać na wynikTegoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych na pewno będą inne niż te, które obserwowaliśmy w 2016 roku. Sytuacja bowiem wygląda zupełnie odwrotnie dla dwóch walut rynków wschodzących, na które polityka zagraniczna Donalda Trumpa ma największy wpływ. Mowa o meksykańskim peso i rosyjskim rublu.

  • Wybory prezydenckie w USA zbliżają się wielkimi krokami
  • Wygrana Trumpa może umocnić rubla 
  • Na zwycięstwie Bidena może zyskać meksykańskie peso

Trump vs Biden. Rubel vs Peso

Przed czterema laty inwestorzy kupowali rubla i sprzedawali peso w oczekiwaniu, że po wygranych wyborach republikański kandydat naprawi relacje z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i zerwie kontakty handlowe z Meksykiem. Tym razem sytuacja się odwróciła, a Joe Biden zyskuje w sondażach.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

– Trump bardzo chętnie przywiązuje się do Rosji, więc to, co jest dobre dla niego, jest dobre dla Rosji. Biden prawdopodobnie byłby skłonny wrócić do opartego na zasadach systemu handlu światowego z potencjalnymi beneficjentami w postaci Meksyku i Chin – powiedział Paul McNamara, który w GAM Ltd w Londynie zarządza długiem rynków wschodzących wartym 4,5 miliarda dolarów.

Meksykańskie peso (MXN) umocniło się w stosunku do dolara o niemal 6 proc. w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jest to najlepszy wynik wśród głównych walut rynków wschodzących. Wzrost nie jest przypadkowy, traderzy obstawiają bowiem, że Biden jako prezydent przyczyni się do zwiększenia meksykańskiego eksportu do Stanów Zjednoczonych.

Z kolei rosyjski rubel (RUB) w tym samym trzymiesięcznym okresie stracił do dolara ponad 8 proc. Rynki zdają się oczekiwać, że nowy prezydent może być bardziej surowy wobec Rosji nakładając na kraj kolejne sankcje.

Niektórzy traderzy uważają jednak, że tegoroczne wybory są zbyt nieprzewidywalne, by dało się tworzyć na ich podstawie dobre okazje handlowe. Ważnym czynnikiem, który jest odmienny w stosunku do roku 2016 to ceny ropy naftowej. Obecnie ropa tanieje, co osłabia rubla. Dodatkowo, obniżka stóp procentowych również działa na niekorzyść rosyjskiej waluty.

MXN/RUB w górę od lipca

Notowania peso do rubla sukcesywnie pną się w górę od lipca br. W tym tygodniu para walutowa MXN/RUB ponownie znalazła się na oporze kanału widocznego poniżej.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Potencjalne odbicie może kierować kurs do dolnego ograniczenia wzrostowej formacji. Wsparcie horyzontalne na MXN/RUB znajdziemy natomiast w pobliżu 3,55.

Autor poleca również:

  • h


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here