Naga Marketsseb logoChoć dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny wygląda znacznie pełniej niż ten wczorajszy, liczba zaplanowanych publikacji makroekonomicznych nie poraża. Analitycy SEB skupiają się na wieczornym wystąpieniu prezydenta – elekta, Donalda Trumpa i zastanawiają się, czy Trump wskaże rynkom finansowym właściwy kierunek.


Nieoczekiwane zwycięstwo Trumpa w ostatnich, jesiennych wyborach prezydenckich spowodował, że na rynkach finansowych ponownie zagościła niepewność. Zarówno w stosunku do przyszłego kształtu polityki fiskalnej jak i stosunków gospodarczych Ameryki z pozostałymi krajami.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wybór Trumpa został oceniony przez rynki jako wydarzenie o charakterze pozytywnym dla amerykańskiego dolara oraz Wall Street. Zapowiedzi obniżki podatków oraz dużych inwestycji infrastrukturalnych mają być remedium na zbyt niski (zdaniem Trumpa) wzrost gospodarczy kraju.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Zauważamy jednak kilka czynników ryzyka, które nową, protekcjonistyczną Amerykę mogą wprowadzić na złą ścieżkę – przekonują analitycy SEB. Odwrót światowej gospodarki od produktów Stanów Zjednoczonych oraz nabierający sił dolar może spowodować, że agresywna retoryka Trumpa odbije się czkawką zwykłym Amerykanom.

Obecnie, powyborczy rajd dolarowych byków uspokoił się, co jednoznacznie wskazuje, że rynek, po początkowej euforii, wyczekuje dalszych szczegółów dotyczących planu Trumpa na kolejne lata prezydentury. Liczne komentarze Trumpa jak dotąd mocno wsparły niektóre z akcji notowanych na amerykańskim parkiecie, dzisiejsza konferencja ma szanse wzmocnić cały rynek, ale również stać się początkiem bessy na Wall Street – ocenia bank.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Złoty spokojny przed kluczowym dniem 
Następny artykułPin bar na EUR/GBP D1?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here